zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Podwieczorek z Yvonne

Podwieczorek z Yvonne

Serwisy porcelanowe nie bez powodu stały się obowiązkowym elementem angielskich podwieczorków. Delikatny i kruchy produkt potrafi nadać codziennej czynności zupełnie niecodziennego, wyjątkowego charakteru. Porcelana na dłużej zachowuje wysoką temperaturę naparu, co znacząco wpływa na jego jakość. Ponadto dostępne na rynku zestawy do herbaty z podgrzewaczami pozwalają dłużej cieszyć się wspólnymi chwilami z bliskimi, przy niestygnącej herbacie.

Odwołując się w Polsce do zwyczaju five o`clock, warto sięgnąć po porcelanę rodzimych producentów. W ofercie Zakładów Porcelany „Ćmielów” uwagę przykuwa zestaw do herbaty Yvonne, na który składają się charakterystyczne, bańczaste filiżanki, okrągłe talerzyki, kulisty imbryk, cukierniczka oraz dzbanek. Dwudziestodwuelementowy zestaw zawiera także podgrzewacz, z miejscem na małe świeczki typu tealight.

– Zaparzenie herbaty w naczyniu porcelanowym wpływa na jakość napoju z dwóch powodów – wyjaśnia Joanna Niedziela, Dyrektor Handlowy ZP „Ćmielów”. – Porcelana, z jednej strony, eliminuje posmak wcześniej przyrządzanych w niej napojów, przez co herbata zawsze pozostaje świeża i smaczna, a z drugiej – dłużej utrzymuje ciepło, co również ma wpływ na jakość parzonej esencji – dopowiada Joanna Niedziela.

Efektu stylowości pękatym kształtom porcelanowych elementów dodają artystyczne zdobienia. Ćmielowski serwis Yvonne dostępny jest aż w jedenastu różnych dekoracjach. Wśród nich odnajdziemy wysublimowane, kwieciste ornamenty dekoracji Cyklamen, delikatne, acz kunsztowne zdobienia Yvonne Wera czy Blanka. Dzięki dużej pojemności filiżanek – 250 ml – nawet zagorzali miłośnicy kubków odstawią je do kredensu i będą cieszyć się smakiem świeżo zaparzonej esencji, nie tylko five o’clock!

Zobacz również: Tea time – czas na podwieczorek!

fot. Serwis Yvonne w dekoracji Blanka, ZP „Ćmielów”

Zestaw do herbaty Yvonne Blanka dla 12 osób (41 elementów) – ok. 490 PLN
Zestaw obiadowy Yvonne Blanka dla 12 osób (46 elementów) – 785,00 zł.
* Zestaw nadaje się do zmywarek i mikrofalówek

2018-03-14T08:50:32+01:0015 listopada 2012|Kuchnia|

Może zainteresuje Cię również: