Strona główna » Blog » Podręczna apteczka na wakacje

Podręczna apteczka na wakacje

W leśnej głuszy, małej wiosce, czy za granicą możemy mieć trudność ze znalezieniem apteki. Podstawowy zestaw leków najlepiej kupić przed wyjazdem. Jakie medykamenty spakować do walizki?

Zatrucie pokarmowe, nagłe przeziębienie oraz intymne dolegliwości to najczęstsze wakacyjne niedyspozycje, które mogą popsuć nam urlop. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą mały apteczny niezbędnik. Nie powiększy on znacznie naszego bagażu, a zaoszczędzi wielu kłopotów.

Na wypadek przeziębienia
Kapryśna pogoda, klimatyzacja w hotelu czy samolocie sprawiają, że latem wcale nie jest trudno o przeziębienie. Podstawą wakacyjnej apteczki powinny być więc tabletki przeciwbólowe, zawierające paracetamol lub mocniejszy od niego ibuprofen. Osoby nadwrażliwe powinny mieć przy sobie tabletki o działaniu przeciwalergicznym. Przed wyjazdem warto kupić tabletki na ból gardła. Przy dużych upałach, łatwo o przeziębienie gardła zbyt mocno schłodzonym napojem lub lodami. Przy lekkim przeziębieniu przyda się aspiryna i witamina C.

Dla aktywnych
Jeśli nasz wypoczynek jest związany z uprawianiem sportów, intensywnym zwiedzaniem, czy chodzeniem po górach, trzeba zaopatrzyć się w maść przeciw obrzękom na wypadek zwichnięć i stłuczeń. Nie zaszkodzi mieć przy sobie zestawu środków opatrunkowych i plastrów oraz wody utlenionej. Przy intensywnych zajęciach mogą przydać się preparaty z witaminami i minerałami.

Verco - wellness is our challenge

Biegunka, oparzenia słoneczne, ugryzienia owadów
Jeśli wybieramy się do kraju z cieplejszym klimatem i inną dietą koniecznie trzeba mieć przy sobie jakiś środek przeciw biegunce np. węgiel leczniczy. Nie zapomnijmy też o preparacie przeciw oparzeniom słonecznym w żelu lub sprayu. Jeśli cierpimy na nudności w podróży, warto zabrać tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej. Nie zapomnijmy także o skutecznym repelencie odstraszającym komary. Jeśli zamierzasz dużo spacerować po łąkach i lasach warto zaopatrzyć się w przyrząd do usuwania kleszczy, który jest dostępny w aptekach i drogeriach.

W kobiecej kosmetyczce
Publiczne kąpieliska, baseny, a także wyjazdy mogą nam przynieść dyskomfort miejsc intymnych. – „Nie wszystkie panie wiedzą, że wyjazd związany ze zmianą klimatu, może mieć wpływ na zmianę flory bakteryjnej pochwy. – mówi Agata Chodakowska, Product Manager. –„Za utrzymanie prawidłowego, kwaśnego środowiska pochwy odpowiadają bakterie kwasu mlekowego. W czasie wakacji warto stosować Trivagin – doustny probiotyk, stworzony specjalnie dla kobiet, zawierający 3 miliardy komórek bakterii i cztery starannie wyselekcjonowane szczepy bakterii kwasu mlekowego.”
Natomiast panie, które odczuwają dyskomfort podczas oddawania moczu, powinny pamiętać o preparatach, które naturalnie chronią układ moczowy– „Do swojej apteczki te urlopowiczki powinny dołożyć np. Femisept URO, który naturalnie wspomaga prawidłowe funkcje przewodu moczowego– dodaje Agata Chodakowska.

Verco - wellness is our challenge

2018-03-14T10:46:46+00:0027 lipca 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: