Podłogi drewniane

Podłogi drewniane – ile kosztują?

Elegancki drewniany parkiet jest marzeniem wielu osób. Podłoga wykonana z drewna kojarzy się nie tylko z przytulnym i ciepłym wnętrzem, ale również z praktycznością i wysoką wytrzymałością. Ceny drewnianych podłóg mogą się jednak znacznie różnić w zależności od wielu czynników. Co warto wiedzieć przed zainwestowaniem w drewniany parkiet?  

Jaki parkiet drewniany jest najdroższy? 

Dębowa podłoga cieszy się największą popularnością ze względu na swój luksusowy charakter, wysoką odporność na ścieranie i użytkowanie. Nie należy ona do najtańszych, jednak brak konieczności częstych renowacji w dłuższej perspektywie czasu rekompensuje początkowo wyższe koszty. Decydując się na podłogi drewniane ze Styl Drzewa możemy być przekonani, że dzięki wysokiej jakości wykonaniu będziemy cieszyć się pięknym parkietem przez długi czas. Największej zapłacimy za podłogi wykonane z drewna drzew egzotycznych, które średnio są o 100 zł droższe za 1 m2. 

Ile zapłacimy za montaż? 

Aby podłoga mogła pełnić swoją funkcję przez długi czas, konieczny jest jej odpowiedni montaż. Niezbędna w tym przypadku będzie pomoc fachowców, którzy dzięki swojemu doświadczeniu będą w stanie urzeczywistnić wszelkie projekty. Niewłaściwie wykonany parkiet drewniany będzie nie tylko wyglądał nieestetycznie, ale może również ujawniać się poprzez wypadanie poszczególnych elementów parkietu, pojawianie się ubytków, których regularne usuwanie będzie wiązało się z wysokimi kosztami. Warto pamiętać, że dodatkowym wydatkiem będzie również ewentualne cyklinowanie, wykończenie czy zakup materiałów i dodatków w postaci lakierów, olejów, a także preparatów pielęgnacyjnych. 

Podłoga z drewna – czy warto? 

Zainwestowanie w drewnianą podłoga jest świetnym sposobem, aby dodać wnętrzu elegancji i stylowego charakteru. Dębowy parkiet wpasuje się nie tylko w tradycyjne, klasyczne wnętrza, ale również w bardziej nowoczesne aranżacje. Podłoga wykonana z drewna niesie za sobą również wiele korzyści, poza tym wyjątkowym wyglądem. Naturalny parkiet posiada pozytywne właściwości akustyczne, niweluje ryzyko pojawienia się alergenów oraz współpracuje z wilgotnością oraz temperaturą panującą w danym pomieszczeniu. Wprowadza do przestrzeni relaksujący klimat, kojarzący się z ciepłem domowego ogniska. 

Koszt wykonania parkietu jest zależny nie tylko od ceny konkretnego gatunku drewna, ale również od firmy wykonawczej, a nawet miasta, w którym będziemy wykonywali parkiet. Pamiętajmy jednak, że inwestowanie w wysokiej jakości usługi i produkty z upływem czasu okaże się korzystniejsze niż szukanie najtańszych opcji. 

Podziel się wiadomością:

Polecamy również