Strona główna » Blog » Po jakie kosmetyki do stylizacji włosów sięgnąć?

Po jakie kosmetyki do stylizacji włosów sięgnąć?

Po kosmetyki do stylizacji włosów sięgają zarówno panie, jak i panowie. Dzięki nim można nadać fryzurze objętości i preferowanego wyglądu. Jedni chcą uzyskać efekt falujących kosmyków, drudzy podkreślić skręt swoich loków, a jeszcze inni pragną wygładzić swoją fryzurę. Wiele z tych produktów wykazuje również działanie pielęgnujące. Tak naprawdę to każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż na rynku dostępne są różnego typu kosmetyki stylizacyjne, dostosowane do potrzeb różnych rodzajów włosów. Jak zatem dobrać dla siebie te odpowiednie?

Pianki i lakiery do stylizacji włosów

Wchodząc do drogerii, naszym oczom ukazują się półki uginające się wręcz pod naporem różnego typu kosmetyków. Pośród nich znajdują się kosmetyki do stylizacji włosów. Jeśli zależy nam na zwiększeniu objętości fryzury, szczególnie od nasady włosów, to warto sięgnąć po pianki. Charakteryzują się one lekką konsystencją, która nie obciąża włosów, ale pozwala na ich wystylizowanie. Tego typu produkty są szczególnie polecane osobom z włosami falowanymi i kręconymi, gdyż podkręcają skręt loków i dodają im sprężystości. Pianki nie są jednak polecane osobom borykającym się z suchymi włosami, gdyż mogą one dodatkowo jeszcze bardziej je wysuszyć ze względu na zawartość alkoholu w swoim składzie.

Do utrwalania fryzury świetne są lakiery, które dodatkowa chronią włosy przez działaniem wilgoci i wiatru. Jest on nieoceniony w przypadku elektryzujących się włosów, które nie chcą się przez to ładnie ułożyć. W przypadku włosów cienkich zaleca się zakup lakieru słabszego. Z kolei dla posiadaczek sztywniejszych i grubszych włosów lepszym wyborem będzie mocno utrwalający lakier.

Żele, woski a może guma?

Do utrwalenia i jednocześnie do nabłyszczenia fryzury sięga się po żele do włosów. Przypominają one swoją konsystencją galaretkę, która bardzo stosunkowo szybko wysycha na włosach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tego typu produkty mogą sprawić, że włosy staną się sztywne. Poleca się je osobom mającym krótkie włosy w celu wyeksponowania grzywki czy uniesienia kosmyków. Tego typu produkty nie przyczyniają się do nadmiernego przetłuszczania się włosów i wręcz chronią je przed przesuszeniem. Żel nadaje się praktycznie do wszystkich rodzajów włosów. Pomocny przy układaniu fryzury jest wosk, szczególnie w przypadku odstających włosów i niesfornych loków. Nie wolno jednak stosować go na skórę głowy. Trzeba przy tym pamiętać o tym, że wosk nie utrwala fryzury, a jedynie pomaga ją ułożyć. Jeszcze inną opcją jest guma do stylizacji włosów. Jest ona lepka i bardzo plastyczna. Wystarczy niewielka ilość tego produktu do zapanowania nad niechcącymi się ułożyć włosami. Po gumę warto sięgać w przypadku krótkich włosów, gdyż przy długich włosach się nie sprawdza – sprawia, że włosy są sztywne i zbite oraz oklapnięte.

Ciekawą opcją, o której warto wspomnieć podczas omawiania kosmetyków do stylizacji włosów, jest lotion. Jest to sposób na delikatne utrwalenie włosów. Tego typu produkty nie zlepiają włosów ani też ich nie obciążają. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku włosów suchych, cienkich i delikatnych. Śmiało mogą sięgać po lotiony również posiadaczki długich włosów, gdyż ułatwiają one rozczesywanie kosmyków.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Embryolisse.pl

2018-05-15T12:40:42+00:0015 maja 2018|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: