peeling do twarzy

Po co mi peeling do twarzy?

Na rynku pojawiają się coraz to nowe kosmetyki pielęgnacyjne. Niejednokrotnie zastanawiamy się, czy wszystkie są niezbędne. Na pewno w codziennych zabiegach nie można zapomnieć o złuszczaniu naskórka. Peelingi nie są niczym odkrywczym, choć wiele obecnie dostępnych ma dopracowaną formułę. Dlaczego stosowanie peelingu jest takie ważne?

Przez wielość usług salony kosmetyczne mają prawdziwe oblężenie. Tymczasem część zabiegów można zrobić samodzielnie w domu. Przykładem jest oczyszczanie cery i dogłębne odżywianie. Właśnie na to pozwala peeling. Podstawowym zadaniem każdego peelingu jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Ma to ogromny wpływ na to, by skóra była zdrowa, gładka i promienna. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta.

Zalety peelingu do twarzy

Aby w pełni doceniać korzyści peelingu, należy go zrobić raz lub dwa razy w tygodniu. W tym celu wybiera się kosmetyk dopasowany pod kątem typu cery. Jeśli preparat będzie dobrze dobrany i regularnie stosowany, szybko dostrzeżemy zmiany. Pozbywanie się martwego naskórka sprawi, że skóra będzie gładsza i jędrniejsza. Poprawi się kondycja świeżej skóry, a jej komórki będą lepiej dotlenione. Koloryt cery będzie jednorodny, bez przebarwień i nadmiaru sebum. Pory będą oczyszczone, a kosmetyki, jak krem nawilżający, które będziemy nakładać później, będą się dużo lepiej wchłaniały. Dzięki peelingowi skóra będzie się szybciej regenerowała, a zmarszczki staną się mniej widoczne. Tak samo, jak wskazany jest systematyczny peeling do twarzy, tak warto zainteresować się peelingami do całego ciała, które dostępne są z w kilku wariantach ziarnistości. Jednak osoby, których skóra jest skłonna do podrażnień, muszą uważać na peelingi z ostrzejszymi drobinkami.

W jaki sposób dobrać peeling?

Żeby peeling nie powodował podrażnień, musi być dopasowany do skóry i mieć odpowiednią formułę. Przykładem peelingów o dobrym składzie są te, które proponuje Ziaja. Wśród przedstawionych kosmetyków znajdują się m.in. peelingi enzymatyczne i gommage, który wybrać? Klasyczne peelingi drobnoziarniste, które w swoim składzie mają cukier, syntetyczne granulki, zmielone łupiny orzechów, będą propozycją dla posiadaczy skóry tłustej, normalnej i mieszanej.

Wspomniany wyżej peeling gommage jest stosowany podobnie do maseczki oczyszczającej. Nakłada się go na twarz i ściera palcem po zaschnięciu. Podobnie jak w poprzednim przypadku, będzie dawał dobre efekty przy cerze tłustej, normalnej i mieszanej. Następny jest peeling peel-of, który wizualnie jest zbliżony do galaretki. Kiedy zaschnie na twarzy, ściąga się go razem ze zrogowaciałym naskórkiem. O tym peelingu mówi się, że jest do zadań specjalnych i działa odświeżająco. Z kolei przy cerze naczynkowej, wrażliwej i suchej, warto sięgnąć po coś delikatniejszego, czyli peeling enzymatyczny. Tutaj niczego nie ścieramy, nie ściągamy. Jest najmniej inwazyjny i jego działanie polega na rozpuszczaniu naskórka. Ten peeling jest polecany zimą także przy innych typach skóry, kiedy ta jest narażona na więcej szkodliwych czynników.

Scroll to Top
Scroll to Top