zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Pływajcie Zdrowo!

Pływajcie Zdrowo!

Wystartował projekt, który ma na celu zachęcenie rodziców do uczęszczania na pływalnie z malutkimi dziećmi. Pod hasłem „Pływajcie Zdrowo – resztą zajmie się Huggies Little Swimmers” kryje się kilka akcji promujących tę formę aktywnego wypoczynku. Ambasadorką projektu została Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

W Polsce tylko 8% rodziców uczęszcza na basen z małymi dziećmi. W pozostałych krajach Europy sytuacja jest dokładnie odwrotna, blisko 80% rodziców regularnie chodzi z pociechami na pływalnie. Dane te są alarmujące, zważywszy na fakt, że zabawa w wodzie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie, a także podnosi odporność organizmu, jednak przede wszystkim jest wspaniałą zabawą dla całej rodziny.
W porównaniu z innymi europejskimi krajami nasze statystki wyglądają dramatycznie. Trudno powiedzieć, z jakiego powodu tak się dzieje. Polacy na tle innych państw są zdecydowanie mniej aktywni, a przecież ruch od najmłodszych lat wpływa na naszą kondycję i zdrowie w późniejszym, dorosłym życiu. Naszą ambicją jest zachęcanie rodziców do tej formy wypoczynku jako sposobu na spędzanie wolnego czasu z maluchem z myślą o prawidłowym rozwoju dziecka, jago zdrowiu i kondycji na przyszłość” – mówi Dominik Ornat, Brand Manager Huggies CC Poland.

W maju ruszyła strona internetowa projektu www.plywajciezdrowo.pl oraz profil akcji na Facebooku Huggies Pływajcie Zdrowo. Ambasadorem akcji została Paulina Smaszcz-Kurzajewska dziennikarka, a przede wszystkim mama dwójki chłopców, zwolenniczka aktywnego wypoczynku w wodzie. Ambasadorka akcji będzie w imieniu rodziców pytać ekspertów pediatrów, dermatologów i wielu innych o wszystko to, co może ciekawić lub frapować dorosłych w związku z chodzeniem na pływalnie z niemowlakiem. Będzie obalać mity i doradzać jak zacząć wielką przygodę z wodą.
„Uczęszczanie na pływalnie jest przygodą rodzinną, którą można realizować przez cały rok. Z maluszkiem na rękach wzmacniamy naszą więź, patrząc mu w oczy i mówiąc, że jest bezpieczny i może nam ufać – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Ambasador akcji „Pływajcie zdrowo, resztą zajmie się Huggies Little Swimmers”. „Z przedszkolakiem możemy się bawić w piratów, zdobywać skarby i ścigać się w wodzie o małą nagrodę. Ze szkolniakiem rywalizujemy: kto lepiej pływa, kto jest szybszy, kto dłużej wytrzyma pod wodą, kto wydobędzie przedmioty z dna basenu. Pływanie jest wspaniałe!!! Przyczyni się nie tylko do prawidłowego rozwoju dzieci, ale także do relaksu i zdrowego trybu życia rodzica. Każda aktywność z dziećmi może stać się wspaniałą zabawą i wzmocni naszą miłość w rodzinie. Woda uspakaja, koi zmysły i otwiera przed nami wszystkimi wielki świat możliwości. Wyruszmy wszyscy na przygodę!!!” – zachęca Paulina.

Na promocję aktywnego wypoczynku z dzieckiem w wodzie i edukację rodziców w tym zakresie składa się kilka projektów o charakterze ogólnopolskim:
„Mapa Basenów Przyjaznych Maluchom”
Z inicjatywy Huggies Little Swimmers przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pływania Niemowląt (PSPN) oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WOPR) na stronie www.plywajciezdrowo.pl powstaje ogólnopolska lista pływalni spełniające kryteria obiektów, na które mogą bezpiecznie uczęszczać rodzice z dziećmi. Każdy basen, który wypełni ankietę i zostanie zweryfikowany przez ekspertów może znaleźć się na tej liście i dołączyć do akcji.
„Ogólnopolski Dzień Małego Pływaka”
W niedzielę 5 czerwca drzwi „Basenów Przyjaznych Maluchom” w całej Polsce zostaną otwarte dla rodziców i ich pociech. Podczas „Ogólnopolskiego Dnia Małego Pływaka”, organizowanego w ramach całorocznej akcji „Pływajcie zdrowo – resztą zajmie się Huggies Little Swimmers”, każdy rodzic ze swoim maluchem będzie mógł przyjść na pływalnię i pod okiem instruktorów nauczyć się jak ciekawie i aktywnie, a przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas z niemowlakiem w wodzie.
„Happy Hours”
Dla wszystkich rodziców, którzy chcą w ciągu całego roku regularnie uczęszczać na pływalnie wraz ze swoimi pociechami, przygotowano akcję specjalną „Happy Hours”. W wybrane dni tygodnia na „Basenach Przyjaznych Maluchom” w całej Polsce będzie można przychodzić z dziećmi i korzystać z możliwości wspólnej zabawy w wodzie. Zaproś zaprzyjaźnionego rodzica z maluchem, wtedy razem wejdziecie na basen za 50% ceny.
„Huggies Team”
Na pięć pływalni wybranych przez Internautów poprzez aplikację utworzoną na profilu Facebook Huggies Pływajcie Zdrowo wyruszy „Huggies Team”. Zespołowi profesjonalnych i licencjonowanych instruktorów, którzy przeprowadzą bezpłatne zajęcia dla chętnych rodziców z dziećmi towarzyszyć będzie ambasadorka akcji Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Dlaczego pieluszki Huggies Little Swimmers?
Woda jest jednym z ulubionych miejsc zabawy wszystkich dzieci. Tradycyjna pieluszka, której zadaniem jest chłonięcie wilgoci, nie sprawdzi się więc w nim. Jednorazowe majteczki do pływania Huggies Little Swimmers przeznaczone są dla dzieci, które są aktywne, nie tracą czasu na mało ważne sprawy i przede wszystkim lubią bawić się w wodzie. Majteczki Huggies Little Swimmers posiadają unikalny wkład chłonący, który nie pęcznieje w wodzie. Dzięki temu szkraby będą mogły swobodnie ich używać i jednocześnie bawić się tam, gdzie zazwyczaj w tradycyjnej pieluszce nie miały wstępu. Dzięki wyjątkowej konstrukcji i specjalnym materiałom majteczki Huggies Little Swimmers nie ulegają zniszczeniu po zamoczeniu w wodzie. Ich doskonale wyprofilowane falbanki zapobiegają przeciekaniu, a elastyczne boki łatwo dopasują się do talii dziecka, zapewniając mu wygodę, higienę oraz bezpieczeństwo. Uniwersalne zapięcia ułatwią ich zdejmowanie i zakładanie. Wyglądają jak normalne kąpielówki. Teraz Huggies Little Swimmers dostępne są także w wersji dla najmłodszych niemowląt (od 3. miesiąca życia).
Majteczki Huggies Little Swimmers są dostępne w czterech rozmiarach:
* Rozmiar 2 (3-6 kg)
* Rozmiar 3-4(7-12 kg)
* Rozmiar 5 (11-15 kg)
* Rozmiar 6 (powyżej 14 kg)

2018-03-14T11:17:04+01:0017 maja 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: