Płaszcz zimowy a typ figury

Płaszcz zimowy a typ figury. Jak dopasować okrycie wierzchnie?

Wybór odpowiedniego okrycia wierzchniego nie jest do końca łatwe. Znalezienie eleganckiego, stylowego i kobiecego płaszcza powinno wiązać się z naszym stylem oraz gustem. W poniższym artykule przedstawimy kilka wariantów, w jaki sposób dopasować płaszcz do typu figury.

Typ figury a wybór płaszcza

Wyróżniamy wiele sylwetek o różnych kształtach oraz atutach. Wśród nich można wyróżnić trzy typy, które są najbardziej popularne – gruszka, jabłko i klepsydra. W jaki sposób dobrać do nich odpowiedni płaszcz? Oto kilka naszych propozycji:

  • Figura typu gruszka

Do tego typu sylwetki warto wybrać płaszcze, które skupiają szczególnie górną część ciała. Dodatkowe wstawki na ramionach pozwolą wyrównać oraz zrównoważyć figurę. Zdecydowanie w tym przypadku polecamy wybór płaszcz o rozkloszowanym dole. Powinien on maksymalnie sięgać do kolan lub lekko za. Ukrywa masywne uda, a także szerokie biodra. Podkreśli talię i zniweluje wszelkie niedoskonałości.

  • Figura typu klepsydra

Sylwetka klepsydry ma wiele atutów, które warto wyeksponować – choćby talia, czy zachowane proporcje w górnej i dolnej części ciała. Z pewnością postaw na płaszcz, który podkreśli talię, a więc wszelkie wiązane na pasek fasony będą idealne. W dodatku postaw na ciekawe zdobienia w postaci kieszeni. Podczas cieplejszych dni możesz postawić na klasyczny trencz, który będzie idealny na wiosnę. Z pewnością wysmukli całą figurę i ukryje masywne uda i biodra. Figurze o tym typie nie zalecamy luźnych i dużych modelów płaszcza.

  • Figura typu jabłko

Kobiety o figurze jabłka z niewielkim wcięciem w talii oraz masywnej górze powinny postawić na klasyczny prosty płaszcz. Pożądany będzie szczególnie ten jednorzędowy o długości przed kolano. Warto wyeksponować nogi, gdy mamy figurę o typie jabłka. Pozwolą dodatkowo wysmuklić sylwetkę. Prosty płaszcz będzie najlepszym wyborem, ale pamiętajmy, żeby wybrać modele, które będą odpowiednio pasować rozmiarem. Zbyt szerokie fasony nie będą dobrą opcją.

Warto również wspomnieć o kobietach, które są wysokiego wzrostu oraz mają szczuplejszą sylwetkę. Mogą one sobie pozwolić na wybór płaszcza maxi oraz tego w luźnej wersji (oversize). Nie obciążą one ich sylwetki i z pewnością będą dobrze wyglądać. Dlatego zdecydowanie chętniej ten rodzaj płaszcza powinien być wybierany przez wyższe kobiety o smukłej sylwetce.

Materiał płaszcza zimowego

Podczas wyboru odpowiedniego płaszcza zimowego powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na fason, ale również na materiał, z jakiego został on wykonany. Jest to o tyle ważne, że pozwoli nam określić również trwałość płaszcza – im lepsza tkanina, tym z pewnością okrycie wierzchnie posłuży nam w kolejnych latach. Warto celować w materiał, jakim jest wełna oraz wszystkie jej naturalne włókna (np. kaszmir, alpaka). Zachowają one ciepło, przepuszczają powietrze oraz są niezwykle trwałe i szybko się nie brudzą. Jednak inną alternatywą jest znalezienie modelu, który w swoich domieszkach jest mieszanką tkanin sztucznych oraz naturalnych. To także dobre jakościowo płaszcze zimowe. Zwróćmy również uwagę na wypełnienie, dodatkowy materiał w środku tworzy kolejną warstwę chroniącą nas przed zimnem.

 

Źródło zdjęcia: freepik.com

Podziel się wiadomością:

Polecamy również