Strona główna » Blog » Piotr Fronczewski w habicie!

Piotr Fronczewski w habicie!

Anna Dereszowska, Katarzyna Żak, Piotr Grabowski i Piotr Fronczewski to odtwórcy głównych ról najnowszego serialu TVP 1 „Siła wyższa”.  Widzowie  będą  mogli śledzić perypetie bohaterów już od września.

Wiodącymi postaciami „Siły wyższej” są mnisi, którzy prowadzą spokojny żywot na głębokiej prowincji. Jest ich czterech, a pomaga im siostra Bazylia i przygarnięty przybłęda Franek.

Pewnego dnia, ktoś remontuje ruderę stojącą w ich sąsiedztwie i otwiera ośrodek, w którym będzie prowadził buddyjskie warsztaty techniki relaksacji i medytacji. Właścicielem ośrodka jest biznesmen, który po wielu zmianach w życiu wraz ze swoimi córkami, przeprowadza się do zbudowanego przez siebie ośrodka.

Oprócz zjeżdżających kursantów w ośrodku można spotkać także buddyjskiego mistrza Tashi Ga i jego wyznawczynię Urszulę. Pojawienie się mistrza Tashi Ga bulwersuje mnichów. Postanawiają rozpocząć bitwę z „wrogiem”, która z biegiem czasu przeradza się wojnę, a wszystko odbywa się w komediowym anturażu. Pewnego dnia także do drzwi „braciszków” pukają kursanci. O bycie w klasztorze, bowiem zabiegają czterej politycy, każdy z innej opcji…

„‚Siła wyższa’ opowiada o zderzeniu różnych światów, o wzajemnej nauce pod każdym względem różnych od siebie ludzi i najdziwniejszych perypetiach, jakie z tego wynikają. Bo kiedy mnisi zabierają się za biznesy, biznesmeni ćwiczą na duchowej ścieżce a do tego wszystkiego dołączają przedstawiciele świata polityki, musi z tego wyniknąć (obyczajowa) komedia” – czytamy w nocie producenta serialu.

W serialu grają m.in.: Piotr Fronczewski (gwardian Jan), Piotr Grabowski ( były biznesmen, właściciel ośrodka buddyjskiego), Anna Dereszowska (siostra Bazylii), Leon Charewicz (mnich Jerzy), Sławomir Pacek (mnich Wojciech), Robert Majewski (mnich Robert), Krzysztof Dracz (Tashi Ga), Monika Krzywkowska (jego uczennica i wyznawczyni).

[nggallery id=3190]

 

2012-08-15T09:52:06+00:0015 sierpnia 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: