Strona główna » Blog » Piłeczki na zdrowie

Piłeczki na zdrowie

W damskich przebieralniach, toaletach oraz ladach sklepowych w całym Dubaju i Szardży pojawiły się w naczyniach różowe piłeczki typu „stress ball„. To małe przedmioty o średnicy około 7 cm wykonane z miękkiego tworzywa. Można je dowolnie ściskać i ugniatać w dłoni, co służyć ma napinaniu mięśni oraz, jak sama nazwa wskazuje, walce z stresem. Nieco inaczej gadżet ten wykorzystała organizacja Friends of Cancer Patients (Przyjaciele Pacjentów Chorych na Raka) ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jej stress ball, od której można się jeszcze bardziej zestresować, zwłaszcza, jeżeli jest się kobietą.

Piłeczki pojawiły się 4 lutego, z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami. Widniało na nich logo organizacji FOSP oraz hasło kampanii: “If it doesn’t feel right, something could be wrong. Early detection can help you fight breast cancer.” („Jeśli wyczuwasz coś dziwnego, może to być zły znak. Wczesne wykrycie może pomóc w walce z rakiem piersi”). W każdej piłeczce bowiem umieszczony został mały, lecz łatwy do wyczucia kamień. W bardzo wymowny, wręcz namacalny sposób miało to uświadomić kobiety o konieczności regularnego badania swoich piersi.

Kampanię wykonał na zlecenie Friends of Cancer Patients dubajski oddział międzynarodowej agencji JWT. Według przedstawicieli FOSP jej skutek był natychmiastowy. W ciągu niecałych dwóch tygodni, ponad 140 kobiet zadzwoniło do siedziby organizacji szukając dodatkowych informacji o raku piersi, oraz pytając o kliniki, gdzie wykonać może mammografię, badania USG oraz inne testy.

źródło:kampaniespoleczne.pl

2018-03-14T12:08:35+00:0022 listopada 2010|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: