Jak pielęgnować włosy normalne?

Każda kobieta marzy, żeby jej włosy nie były ani za suche, ani za tłuste, ani zbyt zniszczone. Jednak myślenie, że włosy normalne nie potrzebują zbytniej uwagi, może szybko doprowadzić do ich zniszczenia.

W pielęgnacji włosów normalnych bardzo ważny jest umiar. Dlatego nie przesadzaj z  aplikacją odżywek czy masek, bo możesz doprowadzić do przetłuszczenia swoich pięknych, zdrowych włosów. Odżywkę stosuj po każdym myciu głowy i rozprowadzaj tylko na włosach. Ani odżywki, ani maski, które mają za zadanie zregenerować i odżywić włosy, nie powinno się aplikować na skórę głowy.

Postaw na naturalne odżywienie

Jeśli po umyciu głowy nałożyłaś na włosy odżywkę, nie stosuj później ani maski, ani odżywki bez spłukiwania. Pamiętaj, aby do spłukiwania preparatów pielęgnacyjnych używać chłodnej wody. Następnie owiń włosy ręcznikiem, robiąc z niego coś na kształt turbanu. Najlepiej jeśli nadmiar wody wchłonie się w ręcznik.

Uważnie wybieraj produkty do pielęgnacji. Kosmetyki do włosów Garnier, dzięki odpowiednim składnikom sprawią, że twoja fryzura będzie zdrowa, lśniąca i miękka w dotyku. Zwróć uwagę, aby w składzie szamponów, odżywek czy masek nie było zbyt mocno działających substancji, które mogą niepotrzebnie obciążyć włosy. Optymalne będą kosmetyki z dodatkiem np. wyciągu z mango, grapefruita albo olejku kokosowego.

Wyciąg z grapefruita wzmocni włosy od nasady. Olejek z kokosa zapewni odpowiedni poziom nawilżenia i sprawi, że włosy będą bardziej miękkie. Mango natomiast, znane jest ze swoich właściwości uelastyczniających.

Ochraniaj przed zniszczeniem

Nie zapominaj o ochronie włosów przed wysokimi temperaturami. Jeśli często używasz prostownicy albo lokówki, może się okazać, że twoje włosy zaczną się wysuszać, a ich końce będą bardziej podatne na łamanie i rozdwajanie. Dlatego po umyciu głowy, warto zastosować preparat chroniący przed wysokimi temperaturami. Takie produkty dostępne są w postaci mleczka albo sprayu i bardzo często zawierają keratynę. Keratyna ma również właściwości wygładzające, co powinno ucieszyć panie o lekko falowanych włosach.

Jeśli zauważasz, że końcówki twoich włosów robią się przesuszone, spróbuj zastosować serum na bazie jedwabiu, olejku kokosowego albo arganowego. W okresie jesienno-zimowym możesz spróbować wzmocnić włosy zażywając odpowiednie suplementy.

1210007_hairprod-ULTRA_NATURALS-big

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

5 przemyśleń nt. „Jak pielęgnować włosy normalne?

  1. Mnie niestety kosmetyki Garniera nie służą. Nie układają mi się po nich włosy. Mam cienkie i trudne w obsłudze. 🙂 Jedyny szampon, jaki mi ostatnio podpasował, to szampon Chantala. I odżywka do włosów normalnych. Nie spodziewałam się, bo cena niska.

  2. Źle dopasowany szampon potrafi zniszczyć włosy. Ich odbudowa trwa nieraz bardzo długo. Dlatego tak istotne jest zapoznanie się ze składem preparatu.

  3. Najgorsze dla włosa są lokówki, prostownice itp. tego unikam jezeli tylko mogę dobra odzywka i szampon moga zdziałać cuda oraz zwykła pielęgnacja na co dzień.

  4. Zwykle używam tylko suszarki i szczotki, bardziej skomplikowaną stylizację robię rzadko i dlatego też bardzo rzadko używam lokówki czy prostownicy. Są odpowiednie kosmetyki które chronią włosy przed efektami takiej stylizacji 😉

  5. Stawiam na naturalne odżywianie i akurat korzystam z kosmetyków Garniera. Do pielęgnacji używam głównie odżywek, rzadko stosuję coś więcej. Na to przyjdzie czas, kiedyś tam…

Dodaj komentarz (prosimy nie podawać adresu witryny internetowej - komentarz nie zostanie wówczas opublikowany)