Pielęgnacja włosów –

Pielęgnacja włosów – 5 podstawowych zasad

Nawilżone, gęste i elastyczne włosy to taka cecha u kobiet, która bardzo podoba się mężczyznom. Jednak jak każda pani wie, uzyskanie takiego efektu wcale nie jest łatwe. Szczególnie, jeśli nasze włosy są farbowane, przez co bywają mocno przesuszone i niezdyscyplinowane.

Na szczęście najlepsi fryzjerzy znają pewne podstawowe zasady, których przestrzeganie zapewni nam piękną fryzurę każdego dnia.

Jak dbać o włosy – 5 zasad

Stosowanie dobrych kosmetyków

Szampon do włosów i odżywkę należy dobrać nie tylko do rodzaju naszych włosów, ale również do skóry głowy. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Dobry szampon i odżywka są bogate w składniki aktywne oraz w substancje pochodzenia naturalnego, jak np. odżywcze olejki czy wyciągi z roślin.

Regularne odżywianie włosów

Każde włosy potrzebują regeneracji co jakiś czas, z wyjątkiem włosów u dzieci. Odżywienia i wzmocnienia włosów można dokonać poprzez stosowanie raz w tygodniu silnej maski. Powinien to być kosmetyk polecany przez fryzjerów, a nie taki zwykły, dostępny w każdej drogerii.

Kształt fryzury ma znaczenie

Źle obcięte włosy nie będą się dobrze prezentować, nawet jeśli będą silnie odżywione, dlatego co jakiś czas trzeba odwiedzać fryzjera, aby nadał im odpowiedni kształt. Jeżeli nie masz jeszcze swojego ulubionego specjalisty, to podpowiadamy, jak znaleźć najlepszego fryzjera!

Unikanie silnego słońca

Bardzo ważną zasadą jest to, że należy nie wystawiać włosów na działanie silnego słońca. Jest to bardzo złe, ponieważ doprowadza do ich przesuszenia, a następnie również do powstawania uszkodzeń mechanicznych. Wyjeżdżając na wakacje i opalając się na plaży, należy chronić włosy czapką lub lekką chustką.

Profesjonalne zabiegi fryzjerskie

Ważną zasadą jest także korzystanie z odżywczych zabiegów fryzjerskich, które silnie regenerują włosy i poprawiają ich ogólną kondycję. Należy je wykonywać przynajmniej dwa razy w roku.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, do którego fryzjera pójdziesz następnym razem, to pamiętaj, że warto mieć na uwadze, iż serwis moment.pl skupia najlepsze salony z branży hair&beauty i umożliwia rezerwację online swojej wizyty.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również