Strona główna » Blog » Pielęgnacja skóry po zabiegach

Pielęgnacja skóry po zabiegach

Prawidłowa regeneracja skóry po  wybranych zabiegach (zabiegi laserem frakcyjnym, mezoterapia , zabiegi z kwasem hialuronowym, toksyna botulinowa ).

Laser frakcyjny CO2
Zabiegi naświetlania laserem frakcyjnym CO2 są coraz powszechniejsze i służą likwidacji blizn np. potrądzikowych, odbudowie skóry i likwidacji zmarszczek, usuwaniu rozstępów i ujędrnianiu skóry. Nowością jest tzw. Madonna lift, który pozwala na odbudowę i poprawę napięcia powiek. Skóra po tym zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest utrzymanie higieny i stosowanie się do zaleceń lekarza.
Istnieją dwie szkoły: pierwsza zaleca nawilżanie po zabiegu kremami i maskami, druga stosuje jedynie chłodzenie skóry przez 2-4 dni po zabiegu, a mycie i nawilżanie skóry zaleca po kilku dniach.
Im lepiej przygotowana i odżywiona skóra przed naświetlaniem laserem tym lepszy efekt zabiegu i szybsze gojenie. Warto, więc zdecydować się wcześniej na mezoterapię lub odżywić skórę w gabinecie kosmetycznym.
Gojenie po laserze frakcyjnym trwa, w zależności od ustawionych parametrów, od 2 do 10 dni.
Przez okres 3-6 miesięcy nie zaleca się opalania, a wręcz obowiązuje ścisła ochrona przeciwsłoneczna.

Mezoterapia
Mezoterapia nawadnia i odżywia skórę, a także przygotowuje ją do innych zabiegów dermatologicznych. Technika nappage służy głównie stosowaniu roztworów płynnych – najczęściej witaminowych i z niestabilizowanym kwasem hialuronowym. Preparaty te nie utrzymują się długo w skórze i głównie odpowiedzialne są za jej nawodnienie.
Mezoterapia ze stabilizowanym kwasem hialuronowym, która ma na celu głównie stymulację fibroblastów do wytwarzania kolagenu, wymaga stworzenia odpowiedniej bazy wody w skórze, co związane jest z koniecznością głębszych nakłuć. Skóra goi się wtedy nieco dłużej, ale stabilizowany kwas hialuronowy, używany do mezoterapii, utrzymuje się przez pół roku do roku. W tym czasie pobudza struktury skóry do regeneracji. W domu warto po zabiegu stosować kremy łagodzące i nawilżające, należy też unikać słońca przez około 3-4 tygodnie po zabiegu.

Zabiegi z kwasem hialuronowym
Pomagają nie tylko odzyskać młodszy wygląd, w sposób spektakularny i natychmiastowy, ale także służą pielęgnacji skóry. Po zabiegu skóra wymaga podawania większej ilości wody, ponieważ kwas hialuronowy, przez około 2 tygodnie, wypełnia się płynem – ściągając go z otaczającej skóry. Jest to odczuwalne np. po wypełnieniach ust, gdy czujemy ich wysychanie przez 7-14 dni. Wypełniony płynem kwas hialuronowy pomaga także odzyskać równowagę wodnej w sytuacjach nagłego odwodnienia skóry – jakim są: opalanie, choroba czy silny stres. Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów i masek nawilżających. Warto skorzystać z zabiegu kosmetycznego z głębokim nawilżaniem i nie zapomnieć o piciu wody.

Toksyna botulinowa
Po ostrzyknięciu toksyną botulinową zaleca się utrzymanie pozycji pionowej przez ok. 4 godz. po zabiegu, unikanie wysiłku, przegrzania organizmu i picia alkoholu w dniu zabiegu. Nie należy też korzystać w tym dniu z sauny czy solarium. Nie wskazana jest także siłownia , fitness, a nawet noszenie ciężkich zakupów. Przed lotem samolotem trzeba zrobić przerwę przynajmniej 48 godzin.

Monika Lelonkiewicz, specjalista dermatolog
www.uroda.in
e-mail: monikalelonkiewicz@wp.pl oraz kontakt@uroda.in

Makijaż korekcyjny po zabiegach dermatologii estetycznej

Często zdarza się, że po zabiegach dermatologii estetycznej pojawiają się na skórze zaczerwienienia czy drobne siniaczki, które powodują dyskomfort u pacjentki. Warto, więc skorzystać z makijażu korygującego te niedoskonałości. Można je wykonać w gabinecie makijażu profesjonalnego lub samemu, ale należy pamiętać o tym, że najważniejszy jest produkt, którym wykonujemy repigmentację. Polecam camouflage creme, który wykorzystując zjawisko addycji, znosi kolory niepożądane. Można także skorzystać z korektorów: zielony – zniweluje zaczerwienienia, żółty – przebarwienia fioletowe. Preparat nakładamy cienką warstwą i dokładnie wklepujemy w skórę. Po chwili nanosimy podkład i utrwalamy pudrem sypkim. Dopiero teraz można wykonać makijaż.

Lidia Woźnica –Sokołowska, Akademia Wizerunku
e-mail: kontakt@akademiawizerunku.com

2018-03-14T10:43:33+00:005 sierpnia 2011|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: