Pielęgnacja męskich włosów szamponem

Strona główna » Blog » Pielęgnacja męskich włosów szamponem

Pielęgnacja męskich włosów szamponem

Coraz częściej zwraca się uwagę na pielęgnację włosów nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn. Jak wiadomo, mężczyźni poprzez wytwarzanie innych hormonów niż kobiety, potrzebują odmiennej troski o skórę i włosy, dedykowanej właśnie dla nich. Dziś na rynku mamy do wyboru bardzo szeroką gamę szamponów, między innymi szampon przeciwłupieżowy, szampon koloryzujący, szampon oczyszczający, szampon do włosów przetłuszczających się, i w końcu szampon dla mężczyzn. Czy jednak na pewno szampon dla mężczyzn stanowi odrębną, niepodzielną kategorię? Czy istnieją różne rodzaje szamponów dla mężczyzn? A jeśli istnieją, jakie mają znaczenie dla kondycji włosów i który będzie odpowiedni? Sprawdźmy.

Czy pielęgnacja włosów szamponem jest możliwa?

Sięgając po szampon najczęściej wybieramy ten, który najbliższy jest rozwiązaniu naszych problemów i potrzeb. Zdarzają się osoby, które od szamponu wymagają jedynie by ten umył i odświeżył ich włosy. Zdarza się jednak, że wybierając szampon oczekujemy, że poza odświeżeniem włosów otrzymamy od niego coś jeszcze.

Sam szampon nie jest w stanie zapewnić nam tak dobrych efektów jak odżywka, można jednak oczekiwać od niego dodatkowych funkcji, które jest w stanie spełnić.

  • szampon przeciwłupieżowy – taki rodzaj szamponów powinien gwarantować nam poprawę jakości skóry. Odpowiednio dobrane składniki mogą przyczynić się do powstrzymania rozwoju łupieżu. Niestety takie szampony często wpływają niekorzystnie na włosy po koloryzacji, sprawiając, że kolor traci swoją głębie.
  • szampon koloryzujący – te szampony również powinny spełniać dodatkową funkcję poza myciem głowy, mogą jednak przyczynić się do wysuszenia włosów lub uzyskania innego koloru niż oczekiwano.
  • szampon do włosów przetłuszczających się – ten zdecydowanie powinien zmniejszyć ilość produkowanego łoju. Jest to najlepsza metoda w walce z przetłuszczającymi się włosami

Jaki szampon włosów dla mężczyzn?

Mężczyźni powinni sugerować się przede wszystkim najogólniejszym podziałem szamponów ze względu na płeć. Stojąc już w sklepie przed półką z szamponami dla mężczyzn można przejść do dalszej analizy przeznaczenia szamponów.

Jak się jednak okazuje, wybór w szamponach do włosów dla mężczyzn jest całkiem spory. Szampony przeciwłupieżowe, do włosów przetłuszczających się, a nawet szampony koloryzujące. Na przeciw potrzebom mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia wyszedł  L’Oréal. L’Oreal-szampony profesjonalne Energic zawierają chłodzącą miętę oraz wyciąg z żeń – szenia oczyszczając włosy, jednocześnie zapewniając poczucie świeżości.

Jeżeli jednak bardziej od świeżości zależy Ci na zamaskowaniu siwych włosów, sięgnij po szampon koloryzujący. Warto w tym celu udać się najpierw do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego, by mieć pewność, że włosy otrzymają pożądany odcień, ale także odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

A co poza szamponem?

Jeżeli zależy Ci na kompletnej pielęgnacji włosów, spróbuj stosować także odżywkę lub maskę. Nie musisz robić tego przy każdym myciu głowy. Możesz powtarzać tę czynność mniej więcej raz w tygodniu.

2018-03-14T03:26:07+00:00 8 września 2017|Uroda|