zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Piękny obiekt pożądania

Piękny obiekt pożądania

Andie MacDowell i John Malkovich grają zamożną parę, która niespodziewanie bankrutuje. Aby zdobyć pieniądze postanawiają upozorować kradzież cennej figurki i odebrać odszkodowanie. Niestety, cenny przedmiot dostaje się w niepowołane ręce… Komedia kryminalna „Piękny obiekt pożądania” na kanale Zone Europa w sobotę 1 września o godz. 20:00.

Jake i Tina to efektowna para wiodąca próżniacze życie. Są bogaci, opływają w luksusy, otaczają się zbytkiem oraz przepychem. Właśnie przebywają w ekskluzywnym hotelu w Londynie. Pewnego dnia dowiadują się, że są bankrutami. Ich fortuna zniknęła wraz z rewolucją w jednym z państw Trzeciego Świata. Nie stać ich nawet na opłacenie dotychczasowego pobytu w hotelu. Zdesperowani, decydują się na karkołomny pomysł. Chcą sfingować zniknięcie cennej figurki słynnego rzeźbiarza Henry’ego Moore’a, aby potem zgarnąć olbrzymie odszkodowanie. Niestety przedmiot należący do Tiny zostaje skradziony. Czy są w stanie odnaleźć prawdziwego złodzieja? Czy brak pieniędzy nie wpłynie na ich związek?

„Piękny obiekt pożądania” to obraz niejednoznaczny gatunkowo. Elementy komediowe mieszają się z dramatem, a nawet psychodramą. Reżyser postawił nie tylko na intrygującą fabułę, ale także na studium charakterów. Nasycił film autorskimi refleksjami. Życie Tiny i Jake’a wydaje się przeraźliwie puste, upływające w otoczeniu martwych, ekskluzywnych przedmiotów, oparte na powierzchownej konsumpcji i kulcie wyrafinowanej nudy. Otaczający ich świat zdaje się stać w miejscu, jest efektowny, lecz pozbawiony prawdziwego życia, jego prostoty, radości i problemów. Znakomicie ten klimat zawieszenia oddały zdjęcia doświadczonego operatora Davida Watkina. Ze swoich zadań świetnie wywiązali się aktorzy. Klasą dla siebie jest John Malkovich, a jedną ze swoich najciekawszych kreacji stworzyła Andie MacDowell.

[nggallery id=3284]

Piękny obiekt pożądania (The Object of Beauty)
Komedia kryminalna, Wielka Brytania/USA, 1991, 99 min.

Reżyseria: Michael Lindsay-Hogg
Obsada: John Malkovich, Andie MacDowell, Lolita Davidovich, Rudi Davies, Joss Ackland, Bill Paterson, Ricci Harnett, Peter Riegert, Jack Shepherd, Rosemary Martin, Roger Lloyd-Pack, Andrew Hawkins, Pip Torrens, Stephen Churchett, Annie Hayes

Emisje: sobota 01.09. godz. 20:00; poniedziałek 10.09. godz. 20:00

2012-08-29T04:19:16+01:0030 sierpnia 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: