zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Piękno pochodzi z natury

Piękno pochodzi z natury

Zdrowy tryb życia kojarzył nam się do niedawna tylko ze zdrowym odżywianiem i uprawianiem sportów. Do mody na zbilansowane menu i fitness dołączyła moda na ekologiczne kosmetyki, których skład oparty jest o naturalne olejki roślinne, a zapachy pochodzą z olejków eterycznych. Do takich kosmetyków należą produkty Balm Balm.

Wiele firm wykorzystuje bardzo popularne słowa, takie jak „ekologiczny”, „naturalny”, pomimo bardzo małej zawartości naturalnych składników w swoich produktach. Prawdziwie naturalny i ekologiczny kosmetyk posiada przynajmniej 95% stosunkowo mało przetworzonych składników pochodzenia naturalnego. Takie kosmetyki powstają w zgodzie z poszanowaniem środowiska, z roślinnych składników uzyskiwanych z ekologicznych upraw. Aby być pewnym, że kupowany przez nas produkt jest naprawdę naturalny powinniśmy zwrócić uwagę, czy posiada odpowiednie certyfikaty.

Obok francuskiego Ecocert, najpopularniejszą organizacją certyfikującą m.in. kosmetyki organiczne jest brytyjska Soil Association, która ma bardzo restrykcyjne zasady przyznawania swoich certyfikatów. Taki dokument udało się zdobyć firmie Balm Balm, wiodącemu producentowi kosmetyków organicznych w Wielkiej Brytanii. Jego produkty nie zawierają nawet znikomych ilości sztucznych dodatków i konserwantów. Ponadto kosmetyki Balm Balm, a także składniki używane do ich produkcji, nie są testowane na zwierzętach. Każdy pojedynczy produkt jest w 100% naturalny oraz organiczny. Całkowicie naturalny i organiczny skład kosmetyków Balm Balm możliwy jest m.in. dzięki temu, że nie zawierają one wody, więc zbędne są jakiekolwiek konserwanty, nawet te pochodzenia naturalnego.

Od niedawna marka ta dostępna jest również w Polsce za pośrednictwem internetowego sklepu Matique.pl. Wśród starannie wyselekcjonowanych marek z całego świata można znaleźć balsamy, toniki i olejki marki Balm Balm. Bogaty asortyment powiększony został również o ultradelikatne i bezzapachowe produkty dla dzieci i osób o bardzo wrażliwej skórze.

2018-03-14T11:35:15+01:0023 marca 2011|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: