Pianka ondulująca PARAMETER T - ModaiJa

Pianka ondulująca PARAMETER T

Strona główna » Blog » Pianka ondulująca PARAMETER T

Pianka ondulująca PARAMETER T

Marka Artego podążając za obecnymi trendami w stylizacji włosów, które lansują powrót do fryzur nadających włosom objętość, skręt i loki, opracowała nowy produkt do profesjonalnej ondulacji włosów. Pianka Parameter T przeznaczona jest dla kobiet, które chcą osiągnąć efekt tymczasowego skrętu włosów, a jednocześnie zachować ich zdrowy wygląd i połysk. Produkt przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów, niezależnie od ich struktury. Pianka Parameter T pozwala uzyskać pożądany efekt skręcenia włosów – od delikatnych, naturalnych fal po zdecydowane, wyraziste loki.

Pianka Parameter T jest profesjonalnym produktem do ondulacji włosów. Jej użycie nie wymaga neutralizacji ani dodatkowego utrwalania. Co ważne, nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu na włosach. Formuła preparatu oparta jest na cysteaminie, która jest naturalnym składnikiem aktywnym. Jest to pochodna aminokwasu cysteiny, który jest ważnym elementem keratynowej struktury włosów. Substancja ta w delikatny sposób powoduje utrwalenie kształtu włosów, nie wyrządzając przy tym szkód w ich strukturze.
W składzie produktu nie ma amoniaku oraz podstawowych składników płynów do trwałej ondulacji, czyli tioglikolenów. W przypadku standardowej trwałej ondulacji mostki siarczkowe budujące włos są rozrywane, natomiast w przypadku Parameter T mostki siarczkowe są wzmacniane nowymi wiązaniami tworzonymi przez cysteaminę. Pianka zapewnia włosom naturalny, miękki skręt od 4 do 6 tygodni w zależności od rodzaju włosów. Dzięki Parametr T artego ondulacja staje się prosta i przyjemna, pozwalając na krótkotrwałą zmianę wizerunku bez konieczności godzenia się z efektem kręconych włosów na stałe.

Pojemność opakowania: 300 ml
Cena: 59,90 PLN

Cechy wyróżniające produkt:
• tymczasowe skręcenie włosów (4 do 6 tygodni)
• innowacyjna, delikatna w działaniu formuła, nieuwrażliwiająca włosów
• możliwość wielokrotnego powarzania zabiegu
• brak nieprzyjemnego zapachu w trakcie nakładania

Sposób użycia:
1. Mycie włosów
Pierwszym elementem zabiegu PARAMETER T jest umycie włosów szamponem, który delikatnie rozchyli łuski włosów. Najlepiej użyć szamponu easy care AMAZING ELEVATION artego.
Trzeba również pamiętać o wyrównaniu struktury włosów, ponieważ dzięki temu PARAMETER T będzie równomiernie rozprowadzony na włosach. W tym celu przed zabiegiem rekomendowane jeż użycie odżywki bez spłukiwania MIRACLE LIGHTWEIGHT artego. Dzięki tej odżywce bardziej wrażliwe strefy włosów będą miały mniejszą porowatość.

2. Zabezpieczenie skóry
Przed przystąpieniem do aplikacji PARAMETER T chronimy skórę wzdłuż linii włosów z przodu, wokół ucha i z tyłu na karku, np. za pomocą waty nasączonej wodą.

3. Nawijanie włosów na wałki
Przed rozpoczęciem nawijania włosów na wałki należy wybrać ich odpowiednią wielkość. W celu uzyskania takie samego efektu jak w przypadku tradycyjnej ondulacji najlepiej wybrać pełne wałki o średnicy o jeden lub dwa rozmiary mniejszej niż zwykle. Trzeba pamiętać, aby pasma nie były grubsze niż 1cm, a ich szerokość nie była większa niż szerokość wałka.
W celu uzyskania długotrwałego i jednolitego rezultatu na włosach dłuższych niż 30 cm należy użyć dwóch wałków do jednego pasma. Włosy nakręcamy na wałki w taki sposób, aby ich napięcie nie było zbyt luźne ani zbyt mocne.

4. Nakładanie pianki PARAMETER T
Po zakręceniu pasm, należy obficie rozpylić nad głową wodę, tak by produkt mógł przenikać od nasady włosów aż po końcówki. Następnie rozprowadzamy piankę ondulacyjną, pamiętając o dokładnym nawilżeniu nią każdego wałka. Pianka początkowo pozostanie na wałkach, a następnie wchłonie siw zakręcone na wałki włosy. Czas działania może wahać się od 5 do 30 minut, w zależności od rodzaju włosów.

RODZAJ WŁOSÓW CZAS
włosy z pasemkami lub bardzo wrażliwe od 5 do 10 minut
włosy cienkie i delikatne, farbowane od 5 do 10 minut
włosy farbowane, normalne od 10 do 20 minut
włosy naturalne, mocne, grube od 15 do 30 minut

 

Na czas działania PARAMETER T ma wpływ długość włosów, sposób nawijania włosów na wałki oraz kształt wałka.

5. Utrwalenie efektu
Po upłynięciu wyznaczonego czasu, należy od razu przystąpić do dokładnego spłukiwania letnią wodą, niezbyt silnym strumieniem, nie krócej niż 7-8 minut, upewniając się, że każdy wałek został kilkakrotnie spłukany. Ręcznikiem osuszamy włosy i delikatnie rozwijamy każde pasmo usuwając wałek. PARAMETER T nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu na włosach. Mokre włosy suszymy i przeczesujemy grzebieniem po uprzednim spryskaniu włosów odżywką MIRACLE LIGHTWEIGHT Artego. W celu podkreślenia skrętu używamy suszarki z dyfuzorem, starając się układać pasma włosów w kształt S. Jeżeli chcemy bardziej podkreślić skręt loków, przed suszeniem możemy zastosować na włosach krem modelujący styling tools TWIST UP Artego. Dzięki temu włosy uzyskają większą objętość oraz będą bardziej podatne na modelowanie. Włosy po zabiegu staną się naturalne, błyszczące, pełne życia.
Przez kolejne 48 godzin po zabiegu nie należy myć włosów.

2018-03-14T10:28:51+00:00 19 września 2011|Kosmetyki|