Strona główna » Blog » Czy na pewno dobrze przechowujesz swoje ubrania?

Czy na pewno dobrze przechowujesz swoje ubrania?

Każda kobieta lubi być dobrze ubrania. To jedna z zasad, które świadczą się tylko o stylu, ale nawet szacunku do siebie. Nie tylko eleganckie garnitury czy stylowe garsonki wymagają odpowiedniego traktowania. Każde ubranie powinno być odpowiednio przechowywane.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to, jak traktujemy swoje ubrania ma wpływ na ich kondycję. Istotne jest przecież nie tylko to, jak je pierzemy, w jakim proszku, w jakiej temperaturze. Czy stosujemy się do wskazówek zawartych na metce. Znaczenie ma także sposób przechowywania ubrań. To może zaważyć na tym, czy długo będziemy mogli cieszyć się naszymi ubraniami. Odpowiednio nie zadbaj również na etapie organizacji!

Gdzie przechowywać ubrania?

Jeśli posiadasz naprawdę dużo ubrań, zapewne marzysz o posiadaniu osobnej garderoby. Takie rozwiązanie najczęściej można spotkać w domach i z pewnością jest dobrym rozwiązaniem. W mieszkaniach, zwłaszcza mniejszych – dobrym rozwiązaniem okazują się szafy wnękowe lub dobrze dopasowane do wnętrza szafy stojące. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zorganizowanie garderoby, zdecyduj się na szafę. Możesz ja dopasować do pomieszczenia, najlepiej dobrze je wymierz i zamów szafę pod konkretne wymiary. Wówczas wykorzystasz maksymalnie przestrzeń przeznaczoną do przechowywania ubrań.

Najlepsze miejsce dla garderoby

Najczęściej jest miejsce obok łazienki czy pralni. Wówczas łatwo przetransportujemy ubrania do prania czy prasowania oraz łatwością znajdziemy to, co chcemy akurat założyć. Na początku określ również czy garderoba będzie miejscem ogólnodostępnym czy przeznaczona dla konkretnych domowników. Dzieci mogą mieć swoje szafy z ubraniami np. w we własnych pokojach. Garderoba może być tylko udogodnieniem dla rodziców. Dla dzieci najlepszym rozwiązaniem okazuje się system przechowywania dostosowany do możliwości samodzielnego układania rzeczy przez dzieci.

Co z ubraniami sezonowymi?

Nie wszystkie rzeczy potrzebujemy na raz w danym momencie. Kurtki czy płaszcze zajmują sporo miejsca. Warto znaleźć dla nie inne lokum na czas zimy. Jeśli masz piwnicę, strych czy spora garderobę – tam warto zagospodarować dodatkowe miejsce, szafę z przeznaczeniem na ubrania czy buty, które akurat w danym momencie nie będą nam potrzebne. Spokojnie poczekają na swoją kolej. W danym momencie nie będą Ci również przeszkadzały.

Zasady przechowywania ubrań

Zwracaj uwagę na to, w jaki sposób umieszczasz rzeczy w szafach. Pamiętaj, aby ich nie wymiąć. Swetry możesz złożyć i ułożyć na półkach, jedne na drugim. Koszule czy bluzki najlepiej rozwiesić na wieszakach. Unikniesz ich zniekształcenia. Po wyciągnięciu z szafy nie będą wyglądały estetycznie i nie będą wymagały prasowania. Spodnie jeansowe również możesz ułożyć na półce. Te materiałowe zdecydowanie lepiej rozwiesić na specjalnych wieszakach. Ta sama zasada dotyczy spódnic czy sukienek. Odpowiednie ich rozwieszenie sprawi, że ubranie nie straci swojego pierwotnego fasonu i nadal będzie ładne.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym La Di Da http://www.ladida.pl/13-juvia, w którym znajdziesz najnowsze kolekcje renomowanych marek.

2018-01-30T11:11:28+00:0030 stycznia 2018|Porady|

Może zainteresuje Cię również: