Perfumy „z charakterem”

Strona główna » Blog » Perfumy „z charakterem”

Perfumy „z charakterem”

Każdy z nas posiada ulubioną kompozycję zapachową, bez której nie wyobraża sobie wyjść z domu. Można nawet pokusić się o śmiałe stwierdzenie, że perfumy męskie i damskie są projektowane zgodnie z różnymi rodzajami osobowości i specjalne dostosowane do danej płci.

 

W zgodzie z naturą…

 

Łatwo można zauważyć, że perfumy męskie są w zapachu bardziej zdecydowane i posiadają intensywniejszą woń niż wody toaletowe skomponowane wyłącznie dla przedstawicielek płci pięknej. Wśród nich przeważają drzewne nuty zapachowe z paczulą i cedrem na czele oraz paprociowe. Niemniej jednak pierwsze z nich stały się ostatnio również produkowane jako perfumy damskie. Natomiast dla kobiet najliczniejszą grupę stanowi najbardziej rozbudowana kwiatowa kategoria zapachów z przewagą subtelnych nut zapachowych róży, konwalii, fiołku, narcyza czy tuberozy.

 

… i temperamentem

 

Tymczasem najbardziej zmysłowe i zarazem trwalsze są orientalne perfumy z charakterystyczną mieszanką ciepłej wanilii z przyprawami korzennymi i cynamonem oraz typowo zwierzęcymi aromatami takimi jak piżmo i ambra. Przeciwnie do wód perfumowanych z ożywczymi cytrusowymi nutami zapachowymi, które mogą być z powodzeniem traktowane jako perfumy męskie i damskie. Mimo to prawdziwą gratką, szczególnie dla outsiderów i osób lubiących wyróżniać się swoją osobowością, są bezsprzecznie pachnidła o ciepłej i wyraźnie tytoniowo-skórzanej woni.

 

Jak odpowiednio dobrać perfumy?

 

Mogłoby się wydawać, że wybór wód toaletowych adekwatnych do charakteru i podkreślających naszą osobowość nie jest zbyt trudny. Tymczasem w stacjonarnych drogeriach sprzedających perfumy męskie oraz damskie zazwyczaj brakuje nam wystarczającej ilości czasu, aby przejrzeć wszystkie rodzaje dostępnych zapachów, a co dopiero przeczytać o ich przynależności do danej kategorii zapachowej czy całkowitym składzie. Warto zatem zorientować się w naszych upodobaniach i wybrać ulubione nuty zapachowe, które podkreślą naszą indywidualność. Bez pośpiechu można przejrzeć zarówno perfumy męskie, jak i damskie w Internecie. I chociaż perfumeria online nie umożliwia bezpośredniego wypróbowania konkretnego zapachu, to zawsze można przetestować go w tradycyjnej drogerii.

 

2018-03-14T07:51:30+00:0022 listopada 2013|Kosmetyki|

Może zainteresuje Cię również: