Perfumy niszowe — co to jest?

Strona główna » Blog » Perfumy niszowe — co to jest?

Perfumy niszowe — co to jest?

Co jakiś czas w prasie, w internecie, we wpisach blogerek oraz filmach na YouTube pojawia się nieco enigmatyczne stwierdzenie „perfumy niszowe”. Co ono właściwie oznacza? Czym są te perfumy i przez jakie marki są reprezentowane?

Perfumy niszowe — perfumy luksusowe

Perfumy niszowe to coś więcej niż sam zapach, perfumy niszowe to sztuka. Są one tym, czym są filmy autorskie, czy muzyka alternatywna — są czymś niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju. W dużych, sieciowych drogeriach i perfumeriach znaleźć można zapachy wielkich i znanych domów mody i marek. Ich produkcja jest masowa, oczywiści są to także kosmetyki luksusowe, których ceny są niejednokrotnie bardzo wysokie. Fakt, że takim samym zapachem może pachnieć co druga kobieta lub mężczyzna na ulicy, dla prawdziwych indywidualistów może być nie do przyjęcia. Dlatego perfumerzy dla takich właśnie indywidualistów lubiących luksus tworzą perfumy niszowe. W niewielkich flakonach zamknięte zostają najbardziej skrupulatnie wyselekcjonowane zapachy, które często dobierane są przez całe życie. Zapachy opowiadają historię życia swoich twórców, ich wspomnienia, ważne wydarzenia.

Najciekawsze perfumy niszowe

Należy wiedzieć, że specyficzny dobór zapachów sprawia, że nie wszyscy w danym zapachu będą czuć się dobrze, nie wszyscy będą mogli je także nosić. Są to bowiem z reguły nietypowe połączenia. Dla przykładu jedna z najsłynniejszych niszowych marek perfumeryjnych Molinard łączy ze sobą takie nuty zapachowe jak: kolendra, migdał, eukaliptus, cytryna, ambra, róża, ylang-ylang, wetyweria, benzoes, paczula, piżmo, balsam tolu. Z kolei bardzo innowacyjna marka Escentric Molecules stawia na bardzo nowoczesne rozwiązania, dlatego w perfumach tej marki znajdziemy nuty zapachowe gruszki Williamsa, Egipski jaśmin, śliwki, mimosy, frezji, drzewa sandałowego, różowego pieprzu i piżmo. Są to składniki, których trudno doszukiwać się w drogeryjnych perfumach produkowanych seryjnie.

Dlaczego perfumy niszowe są takie drogie?

Perfumy niszowe należą do najdroższych perfum. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim właśnie dlatego, że perfumy składają się z rzadkich składników. Ich zdobycie jest kosztowne i proces przetworzenia także. Ponadto bardzo często marki perfumeryjne wypuszczają jedynie określoną ilość poszczególnych zapachów tylko raz i nie powracają do ich wytwarzania już nigdy więcej. Dlatego ich szczególność objawia się także w nietrwałości. Perfumy niszowe to wciąż luksus zarezerwowanych dla odważnych i wybranych.

Spory wybór na perfumy niszowe znajdziecie w sklepie Pachnij.pl.

2018-03-14T03:26:27+00:00 29 sierpnia 2017|Kosmetyki|