Performance mody

Performance mody w Muzeum Narodowym w Krakowie

We współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie, organizatorem wystawy „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”, Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie organizuje performance mody, który odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia, w Gmachu Głównym Muzeum w Krakowie.

Modelki agencji Reklamex ubiorą rzeczy stworzone przez studentów i absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, pokazując że modę można traktować jako część szeroko rozumianego dizajnu. Zobaczymy artystyczne projekty utalentowanych twórców młodego pokolenia, wśród których znaleźli się Oliwia Jankowska, Agnieszka Maciocha, Joanna Organiściak, Michał Wójciak, Marta Pilas, Hanna Vata czy Anna Maria Zygmunt. Wydarzenie potrwa od godz. 12 do ok. 16.30 w sobotę 18 sierpnia (start o każdej pełnej godzinie).

Niedawno SAPU wykonała także sesję mody w przestrzeni wystawy, autorem zdjęć jest Jerzy Gaweł, dyrektor Szkoły Kreatywnej Fotografii.

W sobotę i niedzielę (18 i 19 sierpnia) bilety na wystawę będą kosztowały tylko 5 zł (dotychczasowa cena to 20 zł za bilet normalny i 15 zł za ulgowy). W sobotę i niedzielę można także liczyć na zwiedzanie z przewodnikiem w cenie biletu wstępu. Początek o godz. 12.00. Najmłodszych zapraszamy natomiast na warsztaty „Gramy zmysłami – projektowanie zabawek uniwersalnych” w sobotę o godz. 12.30. Zajęcia polecane są dla dzieci powyżej 7. roku życia, bilet kosztuje 15 zł od dziecka (opiekun ma wstęp darmowy).

Zdjęcia: Jerzy Gaweł
Modele: Dagmara i Rafał/Reklamex
Styl: Anna Franczyk
MUA: Ola Tablica
Produkcja: Rafał Stanowski
Postprodukcja: Ana Zborowska
Moda: Dawid Florek, Oliwia Jankowska, Kordian Mędrala, Joanna Organiściak, Marta Pilas, Hanna Vata

Podziel się wiadomością:

Polecamy również