Paznokcie hybrydowe – jaką lampę wybrać?

Strona główna » Blog » Paznokcie hybrydowe – jaką lampę wybrać?

Paznokcie hybrydowe – jaką lampę wybrać?

Manicure hybrydowy szybko wkupił się w łaski Polek. Rosnąca popularność tego rodzaju zdobienia sprawiła, że panie zaczęły przekonywać się do przeprowadzania samodzielnego zabiegu w domowym zaciszu. Nie obejdzie się jednak bez odpowiedniego przygotowania, czyli zakupienia przyborów, które umożliwią nam wykonanie hybrydowych paznokci. Pojawia się jednak problem, jakim jest wybór samej lampy. Na rynku znaleźć możemy lampy UV i LED. Którą z nich powinna wybrać osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z paznokciami hybrydowymi?

 

 

Lampa UV – uniwersalizm i wygoda

 

Są to najpopularniejsze lampy na rynku, które pozwalają wykonać zarówno paznokcie hybrydowe, jak i żelowe. Wybór na nie pada ze strony amatorek, a także profesjonalistek w tej dziedzinie. To, co na początek warto wiedzieć to to, że lampy UV mają różną moc. Jedne z najtańszych urządzeń skrywają w sobie żarówki o mocy 9W, kiedy te porządniejsze będą wyposażone w 4 żarówki po 9W, co łącznie daje nam 36W. Nie musisz jednak obawiać się ich przepalenia. W momencie, gdy odmówią Ci one posłuszeństwa możesz wymienić je za całkiem niewielki koszt, bo za około 2 zł za sztukę.

 

Jeśli zależy Ci na perfekcyjnym zdobieniu to zalecamy wybrać lampę UV o większej mocy niż 6W, gdyż te najtańsze lampy mogą okazać się niewystarczające do odpowiedniego utwardzenia lakieru. Niezaschnięty lakier zacznie się marszczyć i schodzić z paznokci, co z całą pewnością nie spodoba się ich właścicielce.

 

 

Lampa LED – moc i komfort

 

Lampy LED do paznokci są szczególnie polecane osobom, które są niecierpliwe i cenią sobie każdą sekundę swojego czasu. Większa moc pozwala szybciej wykonać zdobienie, dzięki czemu cały zabieg przeprowadzimy w kilkadziesiąt minut, co przy wykorzystaniu lampy UV mogłoby się wydłużyć nawet do kilku godzin.

 

Nie jest tajemnicą, że lampy LED są nieco droższe od UV. Ale chyba za większą moc warto zapłacić nieco więcej, co przełoży się na późniejszą oszczędność czasową. Nowoczesny design sprawia, że doskonale sprawdzą się w gabinetach kosmetycznych, gdzie wygląd ma spore znaczenie. W dodatku umieszczonych w lampach żarówek nie trzeba wymienić tak jak w przypadku lamp UV, co jest ich sporym atutem.

 

Inwestycja w lampę LED z pewnością Ci się opłaci, gdyż bez żadnych problemów będzie Ci ona służyć przez kilka dobrych lat, w odróżnieniu od lampy UV. Ta druga może stosunkowo szybko odmówić posłuszeństwa co tylko wygeneruje dodatkowe koszty, których nikt z nas nie chciałby bez potrzeby ponosić.

 

2017-05-18T07:38:18+00:00 18 maja 2017|Uroda|

Zostaw komentarz