Paul Smith kupuje polską sztukę!

Paul Smith, wybitny angielski i uznany na świecie projektant mody oraz kolekcjoner sztuki, zakupił obraz polskiej malarki GRACJANY REJMER.

Praca malarska Gracjany Rejmer, zatytułowana „Yellow Line” (Żółta Linia, 200×180 cm, olej na płótnie), została wybrana przez Paula Smitha spośród wielu prezentowanych podczas odbywającego, jak co roku, „Final Shows” Slade School of Fine Art w Londynie (Slade School of Fine Art należy do prestiżowych uczelni artystycznych w Wielkiej Brytanii i jednej z najbardziej uznanych na świecie).

GRACJANA REJMER urodziła sie w Warszawie. Trzy lata temu ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w pracowni malarskiej prof. Andrzeja Zwierzchowskiego. Zachęcona bardzo dobrymi rekomendacjami, swojego opiekuna i promotora oraz wybitnego polskiego malarza prof. Tadeusza Dominika, postanowiła kontynuować dalszą naukę w Londynie. Spośród wielu możliwości kształcenia się wybrała Slade School of Fine Art. Owocem zakończonych w czerwcu br. studiów podyplomowych jest cykl bardzo interesujących prac malarskich. Gracjana Rejmer skupia się w nich na odwzorowaniu natury poprzez stosowanie abstrakcyjnych form i kształtów, w niezwykle ekspresyjnej kolorystyce. Artystka inspiracje do swoich prac czerpie z naturalnej percepcji świata, a także dokonuje w nich, ze znakomitym skutkiem, wielu udanych prób świadomego uchwycenia głębi emocji oraz płynących stąd osobistych wniosków. W pracach malarskich Gracjany Rejmer najważniejszą rolę odgrywa kolor, w którym poszukuje specyficznej energii i światła. Artystka wielką wagę przykłada do miejsca i przestrzeni, w której pracuje. Istotną rolę w koncepcjonaliźmie twórczym odgrywają również jej liczne podróże. Ostatnio przemierzyła na rowerze Chiny i Tybet, a wcześniej podróżowała po Europie i USA. Azjatycka wyprawa Gracjany Rejmer dała jej mnóstwo wspaniałych inspiracji twórczych. Odnaleźć je można w wielu obrazach, nawiązujących do tych miejsc, które widziała w Tybecie, a które „zatrzymały się” w jej pamięci jako wieczny moment.
Ostatnie, dyplomowe prace artystki stanowią wspaniałą kwintesencję jej obecnych artystycznych dokonań, które wzbudziły ogromne uznanie i odbiły się szerokim echem wśród znawców sztuki w Anglii. James Cahill, relacjonujący „Final Shows” w Slade School of Fine Art, określił ją jako „ekscytujący talent”. Przed tą młodą i niezwykle utalentowaną artystką kolejna wystawa prac malarskich. Odbędzie się ona w dniach 16-29 lipca 2011r. w Instytucie Kultury Polskiej w Londynie.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również