Strona główna » Blog » Paris, Paris, czyli cocktail inspiracji prosto z targów w Paryżu

Paris, Paris, czyli cocktail inspiracji prosto z targów w Paryżu

Nowe trendy, najwyższej klasy design, szyk i styl. Paryż to stolica mody. To tam wielcy projektanci prezentują swoje najpiękniejsze kolekcje. To tam rodzą się najciekawsze, artystyczne pomysły. To stamtąd czerpać można modowe inspiracje. A paryżanki to najlepiej ubrane kobiety na Ziemi.

Najbardziej romantyczne i modowe miasto na świecie na początku września zmienia się w tygiel biżuteryjnych fascynacji. Zapominamy o intymnych chwilach w zaułkach paryskich uliczek i ruszamy w poszukiwaniu nowości w biżuterii fashion.

Pierwszym, bardzo wyraźnym i wschodzącym trendem jest wycinana biżuteria skórzana. Misterne, laserowe nacięcia układają się w fantazyjne, ażurowe wzory. Mistycyzm i eklektyzm form przybył do stolicy Francji prosto z Ameryki Łacińskiej. Zachwycają bransolety dużych rozmiarów oraz naszyjniki zdobione surowymi kamieniami. Idealny efekt daje noszenie 2 bransolet – po jednej na każdym nadgarstku. A skoro biżuteria ma egzotyczne pochodzenie, nie mogło zabraknąć w niej echa dżungli.
Przypominamy każdej fashionistce, że animalistyczny trend trwa. Inspiracja zwierzętami to temat wyjątkowy i kreatorzy biżuterii idą o krok dalej. Kolejne sezony należeć będą do ptaków i piór. Designerzy zafascynowani delikatną konstrukcją ptasich piór zapragnęli ozdobić nimi kobietę. Dzięki ptasim kolczykom typu oversize, czy ciężkim metalowym bransoletom, których elementy niczym łuski układają się na rękach w ptasie skrzydła, można przeobrazić się w prawdziwą szamankę.

Jednak jeśli nadchodząca jesień inspiruje kogoś do „odlotu” w innym stylu warto postawić na dobrze znany gotyk. Czarne łańcuchy, zdobienia wykonane z czarnych kamieni to prawdziwy hit paryskich targów. Nieśmiertelny okazuje się być również trend ostre-kolczaste. Warto też w nadchodzących sezonie zagrać w… kości. Czaszki, inspiracja mrokiem i ciemnością ciągle w cenie.

A do rozświetlenia ciemnej nocy w stylu glam rock’a niezbędnie będą kryształy. Także ostre, surowe, zawieszane na długich łańcuchach pomagają wysmuklić sylwetkę i nadać stylizacji modowego charakteru. Dla jeszcze większego blasku warto zainwestować w biżuterie z trendu Russian Gold. Ten odcień złota jest równie ponadczasowy, co po prostu piękny. W takiej biżuterii można poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Do lamusa odchodzą trendy fluo oraz zawieszki. Migocące, drobne elementy, pozwalające na personalizację bransolet wychodzą z mody. Tak więc żegnamy się z letnimi, cytrusowymi i landrynkowymi kolorami i biżuterią typu charmes. Trochę szkoda, ale skoro Paryż zakochał się z w bardziej wyszukanych kolorach i formach, jesteśmy za!

źródło:Cocktail’me

2018-03-14T10:32:24+00:0010 września 2011|Biżuteria|

Może zainteresuje Cię również: