Palcami, gąbką czy pędzlem – sposoby nakładania podkładu

Strona główna » Blog » Palcami, gąbką czy pędzlem – sposoby nakładania podkładu

Palcami, gąbką czy pędzlem – sposoby nakładania podkładu

Podkład jest kosmetykiem, który zna prawie każda kobieta. Słyszałyśmy też niejeden raz o różnych sposobach jego aplikacji. Czy to jak nałożymy podkład, może wpłynąć na jego właściwości i trwałość makijażu? Który sposób jest też najlepszy?

Aplikacja palcami

Najczęściej właśnie w ten sposób nakładamy podkład na twarz. I jest to metoda dobra, o ile robimy to prawidłowo. Przede wszystkim ręce muszą być czyste. W przeciwnym razie najmniejszy nawet brud wetrzemy w naszą buzię. Przed aplikacją warto palce rozgrzać (np. poprzez pocieranie), a odrobinę podkładu wlać w zagłębienie dłoni – ciepło sprawi, że kosmetyk łatwiej się rozprowadzi idealnie cienką warstwą. Podkład rozsmarowujemy ruchami poziomymi na boki.

Aplikacja gąbeczką

Polega na punktowym „wciskaniu” podkładu w skórę. Tą metodą możemy dozować intensywność makijażu, dzięki czemu unikniemy efektu maski. Łatwiej też dotrzemy w trudniej dostępne miejsca. Dlatego jeśli preferujemy podkład kryjący (np. Superstay Maybelline) lub podkład w kompakcie, warto zaopatrzyć się także w gąbeczkę do jego rozprowadzania, aby efekt makijażu był dokładny i naturalny.

Uwaga! Gąbeczkę po wykonaniu makijażu trzeba albo wyprać w środku antyseptycznym, albo wymienić na nową. Resztki pozostającego w niej podkładu są idealną pożywką dla bakterii. Minusem tej metody jest także fakt, że gąbka pochłania sporą ilość preparatu. Aby to nieco ograniczyć, warto zwilżyć gąbeczkę przed nakładaniem kosmetyku.

Aplikacja pędzlem

Choć najczęściej stosowany jest pędzel płaski, półokrągły, to jednak rodzajów pędzla do makijażu jest o wiele więcej. W większości mają jednak pewne cechy wspólne, jeśli chodzi o efekt. Wskazane będą raczej do podkładów w płynie, rozświetlających i niezbyt mocno kryjących, ponieważ tą metodą aplikujemy na skórę dość grubą warstwę kosmetyku. Jeśli więc sięgniemy po podkład kryjąco-matujący, możemy osiągnąć efekt maski. Plusem jest także ekonomiczność użycia pędzla – nie pochłania on kosmetyku i jest o wiele łatwiejszy do czyszczenia. Niestety ma on też minusy. Często pozostawia na twarzy smugi. Bywa również, że wypadają z niego pojedyncze włoski, a pędzle z włosia naturalnego mogą uczulać.

Oczywiście każdy sposób ma swoje wady i zalety. Jedynie od nas zależy, którą metodę wybierzemy. Ważne, by była ona wygodna do stosowania i dawała satysfakcjonujący nas rezultat.

Face

2018-03-14T07:34:41+00:00 2 lutego 2014|Kosmetyki, Uroda|

4 komentarze

 1. luiza 04/04/2014 w 08:23 - Odpowiedz

  Zawsze nakładam podkład gąbką wydaje się , że wtedy jest równomiernie rozprowadzony jak u kosmetyczki nawet jezeli tylko coś odrobinę chcę zatuszować to gabka dla mnie jest najbardziej odpowiednia.

 2. zosieńka 05/04/2014 w 14:25 - Odpowiedz

  Zawsze używam palców i z radością dowiedziałam się że robię to jak należy, spróbuję się też przekonać do gąbeczki, choć przyznam że trudniej mi się w ten sposób aplikuje podkład.

 3. marta 08/04/2014 w 09:20 - Odpowiedz

  Każda metoda jest dobra, która przynosi zamierzony efekt. U mnie nie ma reguły, raz palcami drugi raz gąbką. Nie widzę specjalnej różnicy.

 4. sonia 10/04/2014 w 09:28 - Odpowiedz

  Ja zawsze podkład palcami tak najwygodniej, najszybciej dla mnie chociaż kosmetyczka zawsze gąbką mi nakłada ale za sztucznie to wygląda uważam.Każda metoda dobra jeżeli jesteśmy zadowolone z efektu.

Zostaw komentarz