Otylia Jędrzejczak

Otylia Jędrzejczak – życie po karierze (plus wywiad!)

Decyzja o zakończeniu kariery nie była łatwa. Z resztą jak każda ważna decyzja czy zmiana, którą podejmujemy w życiu. Książkę wyczynowego sportu już zamknęłam, ale sport sam w sobie będzie mi towarzyszył całe życie – mówi Otylia Jędrzejczak w wywiadzie dla magazynu firmowego ZM Henryk Kania „Maestro News”, na dwa miesiące przed piątą rocznicą zakończenia sportowej kariery. Dziś z sukcesem prowadzi m.in. własną fundację.

Otylia Jędrzejczak przyznaje, że miała moment, gdy zastanawiała się nad wznowieniem kariery. Dziś już nie mam takich myśli, choć przyznam, że początkowo chwilę się nad tym zastanawiałam. Ale tylko przez chwilę. (…) Powroty po oficjalnym zakończeniu kariery, nie zawsze są dobrym wyborem. Dlatego jak każdą decyzję, także tę o powrocie trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować. Dziś jestem pewna, że emerytura sportowa była trafionym wyborem. – mówi.

Dodaje, że decyzja o zakończeniu kariery nie była łatwa. – Z resztą jak każda ważna decyzja czy zmiana, którą podejmujemy w życiu. Książkę wyczynowego sportu już zamknęłam, ale sport sam w sobie będzie mi towarzyszył całe życie.

Zapewnia, że nie brakuje jej adrenaliny w codziennym życiu. – Dlatego nawet nie miałam tak naprawdę czasu za nią zatęsknić. Ciągle tworzę nowe projekty – mówi założycielka Fundacji Otylii.

Jędrzejczak odpowiada także na pytanie o to, jak godzi mnogość i czym obecnie się zajmuje zapewniając, że jej życie po zakończeniu kariery wcale nie zwolniło. – Oczywiście nie spędzam na zgrupowaniach 257 dni w roku, ale także sporo przemieszczam się z projektami mojej Fundacji po kraju – mówi i dodaje: –Wykładam na uczelni, prowadzę szkolenia dla firm, uczestniczę w tworzeniu kolekcji marki Aqua Wave, której jestem ambasadorem, a większość czasu wakacyjnego spędzam na obozach z dziećmi Otylia Swim Camp dzieląc się wiedzą.

Według niej recepta na życie po karierze sportowej, jest dosyć prosta: – Najważniejsze jest to, by mieć plan na przyszłość. Wyznaczyć nowe cele i drogę, którą chcemy dalej podążać.

(źródło: Magazyn Firmowy ZM Henryk Kania S.A., Partner Fundacji Otylii)

Zobacz również: cały Wywiad z Otylią Jędrzejczak – Życie po karierze w naszym serwisie

foto: Paweł Skraba

Podziel się wiadomością:

Polecamy również