Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa

Otwarcie Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa

Na Mokotowie powstało niedawno Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa. Jest to miejsce, do którego można przyjść na warsztaty, terapię albo grupę wsparcia.

Tworzy je zespół psychologów pracujących w różnych nurtach terapeutycznych, dla których nadrzędnymi wartościami są profesjonalizm i etyka.

„Terapia to dla nas proces umożliwiający lepsze zrozumienie siebie, pomagający przyjąć zmiany zachodzące w życiu oraz pozwalający na doświadczanie i rozumienie własnych emocji i potrzeb. Wierzymy, że każdy potrafi pokonać trudności, czasami trzeba tylko wskazać mu odpowiednią drogę.Naszym zadaniem jest towarzyszenie ludziom w odkrywaniu tej drogi i pomoc w odnajdowaniu potencjału do pokonywania przeszkód, które w jej trakcie nieuchronnie się pojawią. Dążymy do tego, by każdy odnalazł w Naszej Strefie swoją strefę bezpieczeństwa”.

Zespół Naszej Strefy

W skład zespołu Naszej Strefy wchodzą specjaliści z zakresu m.in. psychologii, psychoterapii, seksuologii. Ponadto współpracujemy z terapeutą integracji sensorycznej, pedagogiem oraz logopedą. Zespół tworzą osoby doświadczone w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej oraz interwencji kryzysowej, a także specjalizujące się w pomaganiu osobom borykającym się z problemem bezpłodności oraz rodzinom adopcyjnym i patchworkowym.

Warsztaty

Nie każdy z nas potrzebuje terapii, by znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów, dlatego Nasza Strefa oferuje także warsztaty i inne działania wspierające rozwój osobisty. W Naszej Strefie regularnie odbywają się spotkania, podczas których można rozwijać swoje umiejętności, poznać słabe i mocne strony, uporać się z trudnymi emocjami albo po prostu zrelaksować się i na chwilę oderwać od szarej rzeczywistości. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych trenerów, psychologów i terapeutów. Wśród prowadzących są także reprezentanci innych dziedzin – nie tylko psycholodzy. Jesienią zajęcia w Naszej Strefie przygotują m.in. Roma Gąsiorowska, Kamila Szczawińska, Przemysław Borkowski, Anna Olga Chmielewska czy kreatywny duet Kurkot Kollectiv.

Patronat medialny: ModaiJa 

Naszastrefa-zaproszenie10

WARSZTATY NA OTWARCIE

Mandala

Mandala to nic innego jak malowanie w okręgu. Ta pozornie prosta technika w dłuższej perspektywie pozwala na zmniejszenie poziomu negatywnych emocji, podwyższenie samooceny oraz poprawę kontaktów z otoczeniem.
Arteterapia (leczenie poprzez sztukę) traktowana jest jako działanie wspierające proces leczenia nawet w przypadku poważnych zaburzeń. Stosuje się ją w terapii indywidualnej, grupowej i rodzinnej. Pomaga w lepszym poznaniu siebie, rozwija osobowość i kreatywność.
Program warsztatów powstał w oparciu o badania P. Henderson i J. Kellog, dotyczących leczniczego wpływu tworzenia mandali na dobrostan psychiczny.
Czas trwania warsztatów: około 1,5 godz.

Podczas warsztatów:
Dowiesz się, w jaki sposób rysowanie w okręgu wpływa na nasze emocje.
Nauczysz się prostej i alternatywnej techniki polepszającej jakość życia, zmniejszającej poziom stresu oraz pomagającej uzdrowić to, co dotychczas przeszkadzało Ci  cieszyć się życiem.

Warsztat prowadzi Aneta Kaluba – psycholog na co dzień zajmująca się poradnictwem, rozwojem, samodoskonaleniem i motywacją.

Warsztat dla rodziców z dziećmi na podstawie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Warszatat będzie sesją wprowadzającą do zajęć prowadzonych w „Naszej Strefie” podczas tygodni wakacyjnych. Jest on skierowany do rodziców dzieci wchodzących do rodzin adopcyjnych i zastępczych oraz do osób, które myślą o adopcji. To także propozycja dla wszystkich tych, dla których relacje z drugim człowiekiem są sprawą ważną i bliską ich sercu. Zapraszamy również studentów pedagogiki, psychologii, arteterapii i innych humanistycznych (i nie tylko!) kierunków.
Uczestnicy warsztatu proszeni są o zaopatrzenie się w sportowy strój i wygodne obuwie (mogą być skarpetki).
Warsztat poprowadzi Magda Bodziony – terapeutka SI

Pas lądowania

Warsztat dla dorosłych.
To ćwiczenie z cyklu „Porozumienie bez przemocy”. Grupa w czasie tego ćwiczenia bawi się, integruje i jednocześnie pracuje. Celem ćwiczenia „Pas  lądowania” jest pokazanie uczestnikom, jak ważne w empatycznej komunikacji międzyludzkiej jest formułowanie jasnych, jednoznacznych próśb. Ćwiczenie można wykonywać w parach lub w małych 3-4 osobowych grupach. Po wykonaniu ćwiczenia wszyscy uczestnicy omawiają swoje doświadczenia.

Warsztat prowadzi Małgorzata Anna Słowik – psycholog i terapeutka uzależnień.

Misy tybetańskie

Medytacja z misami tybetańskimi

W kulturze wschodniej stosowana od tysięcy lat. Podczas tego warsztatu wejdziemy w stan głębokiej relaksacji, który w dłuższej perspektywie powoduje wyciszenie, odprężenie i poprawę koncentracji, dzięki zmniejszeniu napięcia fizycznego i psychicznego. Stan głębokiego relaksu pomaga także uporać się z przewlekłymi bólami, wynikającymi z napięcia poszczególnych grup mięśni, pomaga w kłopotach z zasypianiem i poprawia nastrój.

Medytację poprowadzi Ania Patrini – muzyk, wokalistka od kilku lat zajmująca się grupową i indywidualną terapią dźwiękiem przy użyciu mantr i mis tybetańskich.

Scroll to Top
Scroll to Top