Osobiste rzeczy Franka Sinatry sprzedane na aukcji za ponad 9 milionów dolarów!

W domu aukcyjnym Sotheby’s zakończyła się niedawno sprzedaż rzeczy należący do Franka Sinatry i jego żony Barbary. Za prywatne „skarby” niezapomnianego artysty i jego żony zapłacono ponad 9 milionów dolarów! Ceny były dwukrotnie wyższe od wyjściowych.

Na aukcji znalazły się pamiątki związane z działalnością rozrywkową artysty, sztuka, biżuteria, książki, a także inne przedmioty osobiste. Większość z 304 przedmiotów wystawionych na aukcji pochodziła z trzech rezydencji Sinatry w Kalifornii. Wśród nich był m.in. zegarek Audemars Piguet. Kwadratowy czasomierz z platynową kopertą. Dom aukcyjny szacował jego wartość na 800-1200 dolarów, jednak udało się go sprzedać za 11.875 dolarów. Prawie dziesięciokrotność górnego przedziału oszacowania!

Największą atrakcją aukcji były jednak obrazy autorstwa Barbary i Franka Sinatry. Obraz Normana Rockwella zatytułowany „Sinatra: An American Classic” sprzedano za 687.000 dolarów. Porter została zamówiony przez Sinatrę 45 lat temu, w 1973 roku. Dodatkowo, dziewięć obrazów sprzedano za ponad 850 000 dolarów (ich wartość szacowano na 120.000 dolarów).

Inne warte uwagi przedmioty to 20-karatowy pierścionek zaręczynowy z brylantem, biżuteria Barbary i skromny Chrysler LeBaron Franka Sinatry.

Przedstawiciele domu aukcyjnego Sotheby’s oświadczyli, że część wpływów z aukcji zasili konto Centrum Dziecięcego Barbary Sinatra.

źródło: Forbes

Podziel się wiadomością:

Polecamy również