Strona główna » Blog » Osadzona w białym złocie

Osadzona w białym złocie

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”. Podobnie jak kwiaty, tak też i kobiety potrzebują troski i zainteresowania, by pięknie rozkwitać. Najlepiej służą zaś temu wyjątkowe prezenty. Choćby takie, jak piękne figurki z „białego złota”, których wartość ceniona jest od dziesięcioleci.

Diamenty, jak śpiewała Marilyn Monroe, to najlepszy przyjaciel kobiety. I choć piękno brylantów opiewali także polscy twórcy, nie one jedyne stanowią dzisiaj obiekt kobiecego pożądania i trafiony pomysł na oryginalny prezent.

Symbol luksusu
W przedwojennej Polsce porcelanowe dzieła sztuki były ozdobą niemal wszystkich szlacheckich domów. Ręcznie malowana polska porcelana przez wieki cieszyła się sporym zainteresowaniem także wśród zagranicznych możnowładców. Elżbieta II doceniła ćmielowską porcelanę za jej pozorną lekkość i precyzję wykonania. Obecnie moda na harmonijne piękno powraca na nowo, a producenci porcelany, wznawiają produkcję swych niegdysiejszych, osławionych kolekcji. – Obserwujemy coraz większe zainteresowanie porcelanową galanterią. Widać, że porcelana znowu zaczyna odgrywać rolę dekoracyjną, a do łask wracają motywy popularne w latach 20-tych i 30-tych – przyznaje Joanna Niedziela, Dyrektor Handlowy Zakładów Porcelany „Ćmielów”.

Nuta romantyzmu
Inspiracji na wymarzony prezent szukać można na aukcjach internetowych lub stronach uznanych producentów porcelany.
Obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych i ćmielowskich figurek jest romantyczna „Markiza”, zapatrzona na trzymane na ramieniu kwiaty. Krucha panienka przyciąga delikatnością formy i materiału, a bukiet barwionych, trzymanych przez nią kwiatów sprzyja romantycznej aurze. – Podkreślenie ich barwy to symbol uczuć, z jakimi zostały ofiarowane naszej porcelanowej bohaterce – wyjaśnia intencje projektanta Katarzyna Stan z ZPĆ.
Innym modelem, który znakomicie oddaje melancholijny urok białej porcelany, jest figurka „U źródła”. Postać schylającej się po wodę, nagiej kobiety to prawdziwy ukłon w stronę klasycznego, harmonijnego modelu piękna rodem z antycznych aktów. Jest to także dowód na to, że każda ćmielowska figurka, to osobna historia zaklęta w porcelanie.

Piękno w każdym detalu
Ręcznie malowane figurki pokazują, jak pasja i zaangażowanie w tworzenie ozdób wnętrzarskich potrafią stworzyć prawdziwe porcelanowe dzieła sztuki. Ćmielowskie zakłady mają w swojej ofercie zarówno klasyczne, minimalistyczne posążki, jak i modele zaskakujące kunsztownym wykończeniem. Prawdziwy popis tych umiejętności zobaczyć można w „Tańcu zbójnickim”, którego, wzorowane na tradycyjnych podhalańskich strojach, zdobienia, zachwycają precyzją wykonania.

Nie tylko perły i złoto
Wyrazić miłość ukochanej kobiecie można na wiele sposobów. Jednak luksusowy podarunek w dobrym stylu zawsze spotka się z uznaniem wrażliwej na piękno kobiety. Jeśli więc chcemy być naprawdę oryginalni, zamiast kolejnej pary kolczyków czy złotej zawieszki, możemy zdecydować się na upominek z „białego złota”, którego piękno i kruchość podkreśli wagę wspólnie spędzanych chwil.

[imagebrowser id=2513]
2018-03-14T09:54:23+00:003 marca 2012|Modny drobiazg, Styl|

Może zainteresuje Cię również: