Strona główna » Blog » Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Koncert Pasyjny

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Koncert Pasyjny

Orkiestra Sinfonia Varsovia serdecznie zaprasza na Koncert Pasyjny, który odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.30 w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. W programie znajdzie się instrumentalna wersja oratorium „Siedem słów Chrystusa na krzyżuJosepha Haydna. Orkiestrę poprowadzi Jakub Chrenowicz, w roli recytatora wystąpi aktor Dariusz Jakubowski.

Motyw siedmiu ostatnich słów Chrystusa wielokrotnie pojawiał się w literaturze i sztuce, zarówno w kręgu Kościoła katolickiego, jak i protestanckiego. Oratorium Haydna, uznawane za jedno z najbardziej uduchowionych dzieł kompozytora, zostało po raz pierwszy wykonane w 1787 roku w katedrze w Kadyksie. Utwór początkowo przeznaczony do wykonywania podczas nabożeństw w Wielki Piątek, ma formę cyklu sonat instrumentalnych, które poprzedzają teksty zaczerpnięte z Ewangelii – słowa Chrystusa wypowiedziane przed śmiercią.

Patronat honorowy nad koncertem objęli Burmistrz Dzielnicy Praga Płd. m.st. Warszawy Pan Tomasz Kucharski oraz Proboszcz Parafii Bożego Ciała na Kamionku ks. Zygmunt Marcin Podstawka.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny

2018-03-14T09:52:14+00:0023 marca 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: