Strona główna » Blog » Organizujesz wesele? Sprawdź najnowsze trendy!

Organizujesz wesele? Sprawdź najnowsze trendy!

Wszystkie wesela są takie same? Nieprawda! Twoje wesele może być wyjątkowe, jeśli tylko się o to postarasz. Poznaj trendy weselne, które będą obowiązywały w nadchodzącym sezonie.

Przyjęcia ślubne naszych prababek na pewno wyglądały inaczej niż te współczesne. Niegdyś stoły uginały się od jadła, najczęściej w postaci pieczonego mięsa, rosołu, flaków i bigosu z dziczyzną. O sałatkach i owocach mało kto słyszał, a nawet jak słyszał to i tak na stół nie stawiał. Mięso świadczyło o zamożności ojca panny młodej, bo to on wyprawiał wesele. Panna młoda miała prostą białą suknię z welonem, podczas wesela królowały ludowe przyśpiewki, a oczepiny trwały długo i były obowiązkowym punktem programu.

Dziś oczepiny są okazją do przeprowadzenia kilku zabaw towarzyskich, na stołach królują dania znane z różnych światowych kuchni, a suknia panny młodej przykuwa uwagę i zasługuje na specjalne uznanie.

Suknie ślubne jak dzieła sztuki

W nadchodzącym sezonie nie będzie inaczej. Suknie ślubne nadal będą zachwycać krojem i fasonem. To, co w nich zaskoczy, to ozdoby 3D. Już nie tylko płaskie koronki i tiule, na suknie będziemy naszywać miniaturowe dzieła sztuki, najczęściej pąki sztucznych kwiatów, ale nie tylko. Współcześni projektanci sukien ślubnych będą tworzyć prawdziwe dzieła sztuki, które przejdą do historii.

Nowoczesne menu weselne

Zamiast flaków i rosołu na stołach weselnych znajdziemy to, co państwo młodzi lubią najbardziej. To ich dzień, czemu więc nie mogą wybrać swoich ulubionych dań? Sushi, do niedawna traktowane jako dziwactwo Japończyków, coraz częściej gości nie tylko w naszych domach, ale także w domach weselnych. Nic nie stoi na przeszkodzie w zatrudnieniu sushi mastera, który będzie rolował sushi na miejscu, zgodnie z upodobaniami gości. Weselne wróble ćwierkają, że nadchodzący sezon będzie należał do kuchni dalekiego południa, szczególnie meksykańskiej i peruwiańskiej. Można się spodziewać ostrych przypraw i czerwonej fasoli.

Perły, czarne akcenty…

Do niedawna uważano, że perły zwiastują łzy i nie mają prawa pojawić się w biżuterii panny młodej. Nadchodzący rok zada kłam temu przekonaniu. Perły pojawią się nie tylko w biżuterii, ale także na sukni i butach. Nie zabraknie ich także w ozdobach do włosów.

O tym, że suknia ślubna nie musi być biała, przekonaliśmy się już dawno. Jednak do tej pory projektanci unikali czerni w sukniach ślubnych. Nadchodzący rok ma to zmienić. Co prawda suknie nie będą jednolicie czarne, ale znajdzie się w nich wiele akcentów w kolorze czerni.

Organizacja wesela nie jest sprawą trudną, ale robiąc to po raz pierwszy, można pogubić się w gąszczu zadań. Dlatego warto skorzystać z platformy Wedding.pl, gdzie znajdziemy między innymi dużo inspiracji ślubnych, oferty przedsiębiorców weselnych z naszego regionu, oraz listę zadań, dzięki której nic nam nie umknie.

Foto: Pixabay.com

2018-01-09T11:52:11+00:009 stycznia 2018|Styl życia|