Strona główna » Blog » One zawstydzą niejednego faceta

One zawstydzą niejednego faceta

Martyna Wojciechowska, Ewa Ewart, Beata Pawlikowska, Marie Colvin z „Sunday Timesa” czy Elsa z filmu „Terytorium wroga”. Co je łączy? Ciekawość świata, siła charakteru i niezwykła odwaga, która powoduje,  że dokonują rzeczy niezwykłych i to na krańcach świata. Niektóre z nich, tak jak Colvin za swoją dziennikarską misję musiały zapłacić życiem.

O niezwykłej motywacji, która pcha kobiety w najbardziej niebezpieczne zakątki globu opowiada film „Terytorium wroga”, który wchodzi do kin 9 marca. Jego bohaterką jest młoda dziennikarka Elsa (Diane Kruger), która wraca do Afganistanu, żeby spotkać się z bohaterką swoich reportaży i przyjaciółką – Mainą. Wraca „nie po to, żeby zdobyć sensacyjny materiał, lecz z powodu poczucia, że jest jej to winna” mówi reżyser filmu. Rozmowa dwóch kobiet kończy się dramatycznie. Elsa zostaje porwana przez Talibów. W ciągu kilku dni zostaje zorganizowana akcja ratunkowa. Misji „niemożliwej” podejmuje się grupa specjalnie wyszkolonych komandosów.  W morderczych przełęczach Hindukuszu, na wysokości 4000 metrów uciekają przed ogarniętym obsesją na punkcie Elsy, dowódcą Talibów. W temperaturze poniżej 20 stopni zaczyna się piekielna walka i … rodzi się uczucie pomiędzy Elsą, a jednym z żołnierzy.

Do roli dziennikarki reżyser filmu wybrał Diane Kruger, dlatego, że łączy w sobie kruchość i siłę. „Znam wiele zagranicznych korespondentek i często są to piękne kobiety. Wszystkie mają jedną cechę wspólną: twardą fasadę, ewidentnie pełniącą rolę ochronnego muru. Są twarde, ostre jak brzytwa, lecz kiedy pokazują swoje ludzkie oblicze, jest ono tym bardziej przekonujące” – tłumaczył.

„Terytorium wroga”, to pierwszy film akcji, w którym na tak wielką skalę francuskie siły zbrojne zaangażowały zarówno swoich zawodowych żołnierzy, jak i najnowocześniejszą wojskową technologię. Rozmach produkcji jest oszałamiający i przywodzi na myśl największe hollywoodzkie produkcje –  „Szeregowca Ryana”, czy „Helikopter w ogniu”. Zdjęcia kręcono na trzech kontynentach, co pozwoliło stworzyć widowiskowe, zapierające dech w piersiach kino sensacyjne. Powstał film niezwykły. Mocny, ale jednocześnie ściskający za gardło.

„Terytorium wroga” w kinach od 9 marca.

2018-03-14T09:54:44+00:001 marca 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: