Ona zainspirowała autorkę „Zmierzchu”! - ModaiJa

Ona zainspirowała autorkę „Zmierzchu”!

Strona główna » Blog » Ona zainspirowała autorkę „Zmierzchu”!

Ona zainspirowała autorkę „Zmierzchu”!

Na punkcie tej mrocznej i pełnej tajemnic historii oszalały nie tylko amerykańskie nastolatki. Szaleństwo, obsesja i uzależnienie dotknęły całej kuli ziemskiej.

Wszyscy, włączając w to nawet autorkę zadają sobie pytanie, co może być przyczyną tak wielkiej i nieustającej popularności historii o miłości, która pokonuje wszystkie przeszkody.

My znamy odpowiedź, udzieliła jej autorka sagi „Zmierzch”, Stephenie Meyer w wywiadzie dla „Entertainment Weekly”:
“Po raz pierwszy przeczytałam „Jane Eyre” książkę Charlotte Bronte mając 9 lat, a potem przeczytałam to jeszcze setki razy. Jestem przekonana, że w Edwardzie znajdziemy elementy Pana Rochestera, a Bella jest współczesną Jane Eyre. Jane była mi bardzo bliska w dzieciństwie. Myślę, że była najbardziej rzeczywistą postacią ze wszystkich fikcyjnych bohaterek”

Przekonajcie się sami:

Żadna miłość nie jest prosta, ale – jak narkotyk – odurza tylko pierwsza. Jane Eyre to opowieść, która wychował miliony nie zawsze rozważnych romantyczek na całym świecie. Współczesna ekranizacja to porywająca i zapierająca dech w piersiach historia o alchemii uczuć. Moc tego filmu utkana jest z marzeń kobiet o odnalezieniu miłości, która jest im przeznaczona na całe życie.

W rolach głównych zachwycają: Mia Wasikowska znana z wielkiego hitu Tima Burtona pt. „Alicja w krainie czarów” i Michael Fassbender, niesamowity porucznik Archie Hicox z „Bękartów wojny” Quentina Tarantino. Towarzyszą im: Judi Dench niezapomniana M z przygód o Bondzie i Jamie Bell („Billy Elliot”).

Jane Eyre – prawdziwa miłość jest wieczna W kinach od 14 października

2018-03-14T10:25:54+00:00 30 września 2011|Kultura|