Strona główna » Blog » Olga Passia Design kolekcja Carre

Olga Passia Design kolekcja Carre

Zestawienie ostrej, zdecydowanej formy zdobień jaką są czworoboki, z klasą i prostotą kroju wydobywają z kobiety siłę, którą posiada, choć czasem zdaje się być osobą zbyt delikatną i wrażliwą. Kobieta, której dedykowana jest kolekcja Carre zapewne jest osobą zmienną. Zmienia się podobnie jak zmieniają się okoliczności w jakich się pojawia, a wraz z nimi jej nastrój. Z silnej kobiety w mgnieniu oka przeistacza się w delikatną dziewczynę i wtedy tym bardziej potrzebuje zdecydowanych atrybutów, które przez wyraźne elementy stroju, jakimi w tym wypadku są czworoboki wydobędą z niej moc.

Szukając osoby do której kierowałam moją kolekcję zobaczyłam biegnącą przez bulwar pełen ludzi i samochodów kobietę owianą lekką mgiełką. Była to zarazem mgiełka tajemniczości jak i siły, choć kobieta była ubrana nienachalnie, wszyscy oglądali się za nią. To dla niej dla została zadedykowana moja kolekcja- Carre. Ta kobieta jest równocześnie tajemnicza, uwodzicielska, podziwiana i zauważana, choć na pozór nie rzuca się w oczy. Jest silna, ale bywa słaba i delikatna, dlatego potrzeba jej przymiotów siły, by taką móc ukazać się światu. – mówi projektantka, Olga Passia.

W zależności od nastrojów zmiennej kobiety, kolekcja została podzielona na trzy części. Spajającym elementem jest czworobok, który w różnych kreacjach został uchwycony w odmiennej formie. Raz wyraźnej, nie pozostawiającej złudzeń sile ostrego i stanowczego kwadratu. Innym razem powtarzającego się rytmicznie elementu silnego koła zębatego, wreszcie jakby złożonej mocnym, zdecydowanym wręcz kanciastym gestem wstążki, uwodzicielsko i miękko składanego materiału, z którego wyłania się forma czworoboku.

Carre– w języku francuskim ma bardzo wiele znaczeń w zależności od okoliczności użycia tego słowa. Carre w odniesieniu do osoby może opisywać kogoś silnego, szczerego, uczciwego… , ale też upartego i jeszcze wiele innych znaczeń, wszystkie pasują to kobiety zmiennej, przebieramy się nie tylko w stroje, ale i w maski.

Więcej: na stronie projektantki

Olga Passia Design

Olga Passia Design 2

Olga Passia Design

Olga Passia Design 4

Olga Passia Design 5

2018-03-14T08:32:29+00:0031 stycznia 2013|Moda|

Może zainteresuje Cię również: