Olejki afrodyzjaki!

Miłość ma różne oblicza, potrafi być namiętna, płomienna, spokojna, delikatna i cicha, duchowa i cielesna. Opiewana przez poetów i pisarzy, malowana i rzeźbiona. Od stuleci specjaliści od ziół i różnego typu medykamentów poszukiwali substancji, które mogłyby rozbudzić zmysły przyszłych kochanków. Pachnące esencje, naturalne substancje do picia, wąchania lub choćby noszenia przy sobie miały zmiękczyć serca i rozpalić ogień miłości.

Do grupy cudownych środków, które także i teraz mogą rozwiązać niektóre z miłosnych problemów, należą również wybrane olejki eteryczne, określane często mianem łagodnych afrodyzjaków. Afrodyzjak to roślina, lek lub środek, który ma pobudzić popęd płciowy. Nazwa pochodząca z języka greckiego – aphrodisiakós oznacza „kamień mający pobudzać seksualnie” i aphrodisios oznaczający „rozkosz płciową”, a związana jest z imieniem greckiej bogini miłości Afrodyty.

Olejki eteryczne sygnowane znakiem Dr Beta® pozbawione dodatków syntetycznych i rozpuszczalników rekomendowane są przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne. Te naturalne, o miłym, aromatycznym zapachu substancje, potrafią pokonać niejedną dolegliwość, doskonale poprawiają nastrój, relaksują i mobilizują do działania. Do grupy wspomnianych już afrodyzjaków należą olejki: goździkowy z pąków, kopru włoskiego, rozmarynowy, różany, ylangowy i sandałowy. Oddziaływanie wymienionych olejków nie ogranicza się jedynie do roli afrodyzjaków. Każdy z nich wykorzystywany jest przy rozmaitych dolegliwościach tak umysłowych, jak i fizycznych.
Olejek goździkowy z pąków posiada korzenny „piernikowy” zapach. W krajach arabskich nowożeńcy, przed nocą poślubną, namaszczali swe ciała wonnym goździkiem, który miał ich uwolnić od nieśmiałości i poczucia wstydu. Olejek ten działa antyseptycznie, przeciwbólowo i pobudzająco. Stosowany jest między innymi w zmęczeniu umysłowym, apatii i depresji, ale też przy bólach reumatycznych i artretyzmie.
Z południowej Europy, Indii i Japonii pochodzi olejek kopru włoskiego, o charakterystycznym, świeżym, przyprawowym zapachu. Pomaga w zaburzeniach gastrycznych, otyłości, problemach menopauzy, działa moczopędnie, reguluje gospodarkę płynami w organizmie oraz hormonami u kobiet.
Ziołowy zapach posiada, jeden z najcenniejszych w aromaterapii olejków – olejek rozmarynowy. Usuwa zmęczenie fizyczne i umysłowe, stosowany jest przy zaburzeniach pamięci, zmiennym ciśnieniu krwi, problemach związanych z menstruacją, migrenach, bólach mięśni, infekcjach skóry i reumatyzmie. Działa pobudzająco, antyseptycznie, przeciwzapalnie, odmładza i wzmacnia system immunologiczny.
Do najdroższych olejków należy, otrzymywany przez destylację kwiatów róży z parą wodną, olejek różany, o kwiatowym, szlachetnym i słodkim zapachu. Podobnie jak olejek rozmarynowy, ma duży zasięg oddziaływania. Uspokaja, obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca. Działa przeciwbólowo, oczyszcza i odmładza organizm, doskonale radzi sobie z nieregularną menstruacją i problemami menopauzy. Wskazany jest między innymi przy depresji, bezsenności, napięciu nerwowym, bólach głowy, zaburzeniu krążenia, bezpłodności, kłopotach z pękającymi naczyniami krwionośnymi i przesuszeniu skóry.
Olejek ylangowy pochodzi z Indonezji. Posiada kwiatowy, zmysłowy i słodki zapach. Łagodzi napięcia nerwowe, obniża ciśnienie krwi, a także zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Używany jest przy depresjach, stanach lękowych, napięciu nerwowym, stresie i zaburzeniu krążenia.
Do najcenniejszych olejków aromaterapeutycznych, a także najbardziej poszukiwanych składników zapachowych w perfumerii należy, pochodzący z Indii, olejek sandałowy. Ma działanie uspokajające i dezynfekujące. Najczęściej stosowany jest przy depresjach, napięciu nerwowym, bezsenności, napięciu seksualnym, zaburzeniach przedmenstruacyjnych, problemach menopauzy, zaburzeniach gastrycznych, podrażnieniach gardła i zapaleniu skóry.

Olejki eteryczne – afrodyzjaki, mogą być używane w zaciszu domowego ogniska przede wszystkim w tak zwanej aromaterapii w powietrzu. Do miseczki kominka podgrzewanego świeczką, wlewamy wodę oraz wybrany olejek bądź mieszaninę olejków. Zazwyczaj stosuje się, w zależności od wielkości pomieszczenia, od pięciu do dziesięciu kropli olejku, raz bądź dwa razy dziennie. W ten sposób rozpylamy olejki z wodą uzyskując w powietrzu piękny, przemawiający do naszych zmysłów zapach.

Wśród preparatów marki Dr Beta®, utworzonych na bazie omawianych olejków, znajdziemy gotowe mieszanki o pobudzających właściwościach. Wśród nich znalazła się oliwka do masażu ujędrniającego, o wiele mówiącej nazwie TiLove®. Odpręża ciało, odświeża umysł, wzmacnia siły witalne. W jej skład weszły między innymi olejki: kolendrowy i ylangowy oraz olej z nasion winogron, bogaty w fitosterole i witaminy E i F. Oliwka zapewnia przyjemne wrażenia zmysłowe, pozostawiając na skórze egzotyczny, korzenno-kwiatowy zapach. Olejek ylangowy znajduje się również w Oliwce Zmysłowej®, która zalecana jest do pielęgnacji intymnych części ciała dla osób z wysuszonym naskórkiem. Może ona być stosowana przed kontaktami intymnymi.

W oparciu o wspomniane już olejki eteryczne, będące znanymi afrodyzjakami, Pollena-Aroma stworzyła ekskluzywne wody zapachowe, które swoją wonią urzekają i zachwycają użytkowników oraz ich otoczenie. Woda Królowej Węgier, będąca repliką XIV – wiecznych perfum – dzieła Elżbiety Łokietkówny Królowej Węgier, pachnie zmysłowym rozmarynem. Woda należy do limitowanej serii, której egzemplarze są numerowane i posiadają certyfikaty. Specjalnie odlewana butelka z naturalnym, oprawionym w srebro korkiem znajduje się w etui z ręcznie tłoczonej skóry w kształcie średniowiecznego modlitewnika ze srebrnymi lub mosiężnymi okuciami.
Wody perfumowane w wersji dla kobiet i mężczyzn, to doskonały sposób na wzbudzenie zainteresowania płci przeciwnej. Zmysłową woń wodzie Larendogra dla pań zapewniają olejki rozmarynowy i ylangowy. Woda dla panów Cardamon for men przyciąga zapachem kardamonu, który w kulturze indyjskiej był składnikiem preparatów miłosnych. Działa pobudzająco, stymulująco i zwiększa pożądanie. Znalazły się w niej także olejki: sandałowy, imbirowy i cynamonowy.
Naturalne substancje otaczały naszych przodków od zawsze, korzystali z nich na wiele sposobów, leczyli, przeganiali złe moce, przywoływali miłość. Aromaterapia wykorzystuje w swych zabiegach terapeutycznych i kosmetycznych naturalne olejki eteryczne pozyskiwane z roślin. Są wśród nich olejki – afrodyzjaki, które odznaczają się przede wszystkim niezwykle przyjemnym zapachem, a dodawane do perfum i kosmetyków ubogacają i wzmacniają ich działanie.

UWAGA! NIGDY NIE NALEŻY STOSOWAĆ NIEROZCIEŃCZONYCH OLEJKÓW ETERYCZNYCH BEZPOŚREDNIO NA SKÓRĘ!
LITERATURA

źródło:DR BETA

Bibliografia:

Iwona Konopacka-Brud, Władysław Stanisław Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007
Iwona Konopacka, Władysław Stanisław Brud, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008 Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2010
Aromaterapia nr 4 (46), t.12. Jesień 2006
Władysław Kopaliński, Słownik mitów i tradycji kultury, Kraków 1997

Podziel się wiadomością:

Polecamy również