Okulary są modne!

Nosisz okulary? Masz powód do zadowolenia! Bo okulary są wyjątkowo modne! Tak przynajmniej wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Henleys Eyewear, które miało sprawdzić czy wciąż żywe są stereotypy dotyczące okularników. Aż 9 na 10 ankietowanych osób uważa osoby w okularach za atrakcyjne. Na czele listy najpiękniejszych okularników znaleźli się Johnny Depp i Cheryl Cole.

Oczywiście, nie dotyczy to tylko celebrytów. Ankieta wykazała, że także przeciętny przechodzień na ulicy wydaje nam się „bardziej inteligentny i o wiele sympatyczniejszy”, jeżeli nosi okulary.

„Okulary to nieodzowne dopełnienie tak modnego obecnie stylu ‚geek-chic’, zatem uznaje się je po prostu za modny dodatek, a nie tylko sposób na krótkowzroczność. Okulary stały się trendy i coraz więcej moich klientów prosi mnie, bym dobrał im odpowiednie oprawki”‚ – komentuje ankietę Martine Alexander, stylista gwiazd.

„Badania Henleys Eyewear pokazują, że wciąż żywe jest przekonanie, że osoby w okularach są inteligentne. Wiedziała o tym chociażby Marilyn Monroe, która próbowała przełamać stereotyp „głupiej blondynki” zakładając okulary, kiedy uczęszczała na lekcje aktorstwa. Prawdę mówiąc, i dziś wielu aktorów nosi okulary, mimo że ich nie potrzebuje ze względów zdrowotnych. Robią to z tego samego powodu – chcą wyglądać na inteligentniejszych. Okulary mają także dodatkową zaletę: stanowią niejako ramę dla oczu, które jak wiadomo są zwierciadłem duszy. Sygnalizują w ten sposób: jestem nieodgadniona, lekko tajemnicza” – dodaje psycholog Donna Dawson.

Nic dziwnego zatem, nie tylko w świetle badań, że marka Henleys Eyewear przygotowuje się właśnie do wypuszczenia na rynek super modnej kolekcji oprawek okularowych, zarówno damskich, jak i męskich. Najnowsza kolekcja pojawi się w sklepach pod sam koniec roku.

Top 5 celebrytek w okularach:
1. Cheryl Cole
2. Kelly Brook
3. Myleene Klass
4. Julia Roberts
5. Kate Silverton

Top 5 celebrytów w okularach:
1. Johnny Depp
2. Brad Pitt
3. Jude Law
4. Matt Damon
5. Książę William

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Henleys Eyewear

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Henleys Eyewear
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również