Strona główna » Blog » Odzyskaj piękno ciała

Odzyskaj piękno ciała

Jeszcze kilka tygodni i będzie lato, co oznacza, że każdy z nas te swoje wszystkie grube ubrania, takie jak kurtki, kożuchy, swetry, a także długie spodnie wrzuci głęboko do szafy, ciesząc się piękną, ciepłą pogodą za oknem.

Czołowe miejsca w szafie zajmą ubrania z letniej kolekcji, które mają na celu uwidocznienia większej ilości naszego ciała, dlatego warto w tym czasie również i o organizm zadbać. Siłownia, siłownią, natomiast zabiegi kosmetyczne to już inna kwestia w zakresie pielęgnacji, a także w przygotowywaniu naszego ciała na najcieplejszy okres w całym roku.

Mało kto jest świadomy, ale właśnie zima jest najlepszym okresem na wykonywanie zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Czemu? A dlatego, że w tym okresie nasz organizm jest najmniej narażony na znane wszystkim promieniowanie słoneczne UVA czy UVB, gdyż skóry po zabiegu laserowym nie powinno się opalać przynajmniej przez dwa tygodnie. Oczywiście istnieje ryzyko powstania na skórze jakichkolwiek przebarwień po wykonaniu zabiegu z grupy medycyny estetycznej, natomiast w tym okresie jest ono znikome. W chłodniejsze dni rany po zabiegowe szybciej, a także lepiej się goją, powstałe obrzęki skórne są mniejsze, dzięki czemu organizm po zabiegu w gabinecie kosmetycznym bardzo szybko dochodzi do swojej formy.

Na rynku jest wiele zabiegów kosmetycznych, mających na celu polepszenie stanu skóry. W ostatnich latach najczęściej wykonywanym zabiegiem jest depilacja laserowa, która swoimi korzeniami sięga już początku lat 60 zeszłego stulecia. Depilacja laserowa należy do najbardziej skutecznej metody usuwania zbędnego, doprowadzającego niejedną osobę do szału, owłosienia. Laser, który jest wykorzystywany podczas zabiegu emituje wiązkę promieniowania, oczywiście bezpiecznego dla ludzkiego organizmu. Pacjenci najczęściej podczas zabiegu odczuwają dyskomfort w postaci kłucia, mrowienia czy swędzenia. Zapewne wpływ na to ma rodzaj sprzętu, jaki używany jest w danym gabinecie kosmetycznym. Najnowsze aparaty wykorzystywane do depilacji laserowej już nie wywołują żadnego dyskomfortu u klienta.

Wiązka światła laserowego bezpowrotnie niszczy, usuwa mieszki włosowe, oczywiście w żaden sposób nie podrażniając naszej skóry. Jeśli chodzi o skuteczność zabiegu depilacji laserowej to wpływa na to kilka czynników. Czym jaśniejszy kolor skóry jest poddawany zabiegowi, tym jego skuteczność wyższa. Natomiast im kolor włosów jest ciemniejszy i ma mocniejszy mieszek włosowy, tym efekt po zabiegu jest lepszy. Dziwne, ale prawdziwe. Aby drażniące owłosienie zostało usunięte w 100%, to zabieg depilacji laserowej powinien być wykonany minimum 3-4 razy, w odstępie czasowym od 4 nawet do 9 tygodni. Jest to spowodowane faktem, że żeby zniszczyć całkowicie niechciane owłosienie, mieszek włosowy musi być w aktywnej fazie swojego wzrostu, a że każdy włos przechodzi tą fazę w różnym czasie, dlatego zabieg depilacji laserowej powinien być powtarzany kilkakrotnie.

2018-03-07T06:01:39+00:007 marca 2018|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: