Strona główna » Blog » Oczy bez tajemnic

Oczy bez tajemnic

Piękne oczy to przede wszystkim oczy zdrowe , błyszczące, nie zaczerwienione. Skóra wokół oczu powinna być dobrze napięta, elastyczna i pozbawiona widocznych zmarszczek. To marzenie wszystkich kobiet. Przecież oczy są jednym z najważniejszych elementów naszej urody.

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, cienka i wrażliwa. Prawie pozbawiona jest gruczołów łojowych. Na skórze twarzy na jednym cm kwadratowym jest ok. 800 gruczołów łojowych, na skórze wokół oczu natomiast jest ich tylko 20! Grubość skóry powiek i wokół oczu to zaledwie ok. 0,05 mm ( w innych miejscach twarzy ok.2mm). Skóra wokół oczu starzeje się więc najszybciej. Narażana jest na agresywne czynniki zewnętrzne oraz inne “prace” ( mrużenie, ciągły ruch gałek ocznych, rozciąganie skóry, niewłaściwa pielęgnacja). Wszystkie czynności wokół oczu należy wykonywać bardzo ostrożnie i delikatnie.

Demakijaż oczu należy wykonywać przed zmyciem makijażu z reszty twarzy. Do zmywania oczu oprócz mleczka, śmietanki, olejku, żelu i płynu najlepsze są płatki kosmetyczne lub gotowe chusteczki do demakijażu. Podczas usuwania makijażu nie wolno rozciągać skóry i nie pocierać. Tusz z rzęs najwygodniej zmywać z góry do dołu pionowymi ruchami. Jeśli oczy są bardzo wrażliwe po demakijażu dla ukojenia można zrobić sobie okłady na powieki. Najlepszy jest kompres z naparu herbaty ( nie powinna być jednak aromatyzowana), rumianku, bławatka oraz świetlika lekarskiego. Taki kompres należy trzymać na powiekach ok. 15 – 20 min. Oczy wspaniale wtedy wypoczywają.

Do właściwej pielęgnacji oczu dołączyć należy ochronę przeciwsłoneczną. Należy wybierać kremy pod oczy, zawierające wysokie filtry przeciwsłoneczne. Jeśli opalamy się na plaży lub w solarium używamy specjalnych okularów z filtrami. Nawet zimą należy je nosić! Zapobiega to mrużeniu oraz nadmiernemu naświetlaniu oczu przez promienie UV.

2018-03-14T10:51:27+00:0015 lipca 2011|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: