Strona główna » Blog » Oczy anioła

Oczy anioła

Olśniewająca Jennifer Lopez wciela się w energiczną i pewną siebie policjantkę, która strzeże porządku na ulicach Chicago. Pewnego dnia ratuje życie rannemu mężczyźnie. To zdarzenie na zawsze odmieni jej życie… „Oczy anioła” w piątek 10 sierpnia 2012 roku o godz. 21:45 na kanale Zone Europa.

Sharon Pogue jest młodą policjantką, silną i uczciwą. Niebezpieczna dzielnica w Chicago i zwalczanie przestępczości na ulicach to ciężki kawałek chleba. Kobieta jest od lat skłócona z ojcem, który okazał się rodzinnym tyranem używającym wobec najbliższych przemocy. Pewnego dnia piękna policjantka zostaje wezwana do karambolu samochodowego. Pomaga ciężko rannemu mężczyźnie przetrzymać krytyczne chwile upływające do przyjazdu ambulansu. Niestety, jego żona i syn umierają. Mijają miesiące. Pewnego dnia policjantka, podczas jednej z akcji, zostaje uratowana przez nieznanego mężczyznę. Tajemniczy człowiek przedstawia się jako Catch. Sharon, dotychczas unikająca kontaktów z mężczyznami, jest zaciekawiona nieznajomym. Zaczynają się spotykać, lecz Catch wydaje się jakby z innego świata. Niewiele mówi na swój temat, mieszka w prawie pustym mieszkaniu, nie pracuje. Po jakimś czasie okazuje się, że Catch to mężczyzna, którego Sharon uratowała z wypadku samochodowego. Catch nie pamięta swojej poprzedniej tożsamości.

„Jest to film o konflikcie między izolacją a integracją. Stajemy się wyobcowani i samotni, jeśli boimy się otworzyć przed drugim człowiekiem. Z drugiej strony, jest w nas silna potrzeba kontaktu. Myślę, że obecność innych ludzi jest dla nas wybawieniem” – mówił scenarzysta Gerald Di Pego. Historia uczucia między Sharon i Catchem urzeka prostotą. Jest jednocześnie opowieścią o walce ze swoimi demonami, traumami przeszłości, samotnością i lękiem przed miłością. Twórcy umiejętnie łączą elementy melodramatu, thrillera i filmu romantycznego. Klasą po raz kolejny błysnął wybitny polski operator, Piotr Sobociński. Niestety, był to jeden z ostatnich jego filmów. Jedną ze swoich najciekawszych kreacji stworzyła Jennifer Lopez. Partneruje jej Jim Caviezel.

[quote style=”3″]Oczy anioła (Angel Eyes) Dramat, USA, 2001, 100 min. Reżyseria: Luis Mandoki Obsada: Jennifer Lopez, Jim Caviezel, Jeremy Sisto, Terrence Howard, Sonia Braga, Victor Argo, Monet Mazur, Shirley Knight, Daniel Magder, Guylaine St-Onge, Connor McAuley, Jeremy Ratchford, Peter MacNeill, Eldridge Hyndman, Kari Matchett Emisje: piątek 10.08.2012 o godz. 21.45; poniedziałek 20.08.2012 o godz. 21:45;[/quote]

 

2018-03-14T09:25:05+00:009 sierpnia 2012|Gwiazdy, Kultura|

Może zainteresuje Cię również: