Strona główna » Blog » Obcy już tu są! Freak Family: Sataniki, Saiko i Soso wylądowali!

Obcy już tu są! Freak Family: Sataniki, Saiko i Soso wylądowali!

Przybysze Znikąd dokonali bezprecedensowej inwazji na sklepy Empik. W kontrastowych kolorach neonowego różu i czerni członkowie Freak Family: Sataniki, Saiko i Soso sprowokują do dyskusji polską Pop Kulturę, wymierzą swoje czułki w nasze upodobania i gusta. Kosmiczni Podrywacze nie znają litości!

Za Kosmiczną Akcję odpowiedzialny jest Maurycy Gomulicki – artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej – który specjalnie dla Empiku zaprojektował kontrowersyjną serię breloków. Freak Family w osobach Sataniki, Saiko i Soso są już dostępne we wszystkich salonach sieci.

Przybyli Znikąd i uderzają do polskich dziewczyn i chłopaków, ławek i trzepaków, do koszy na śmieci, zabawek dla dzieci, panienek prześlicznych, latarni ulicznych, ubeków, działkowców, harcerzy, ormowców, hydrantów, kiboli, blogerek, roboli, cacanych hipsterów, z siłowni pakerów, znudzonych szympansów, laleczek z fajansu, marchewek, prawiczków, pluszowych króliczków… Kosmiczni Podrywacze Sataniki, Saiko i Soso już tu są. Spotykasz ich na własne ryzyko! – tak historię Freak Family opowiada jej projektant, Maurycy Gomulicki.

Efekt współpracy Empiku oraz znanego artysty to unikalny produkt adresowany do tych, którzy lubią współczesne designerskie smaczki. „Freaki” są dziwne i filuterne zarazem, ale zdecydowanie dają się lubić.

[nggallery id=4648]

Maurycy Gomulicki – polski artysta grafik, fotograf, antropolog kultury popularnej, autor instalacji plastycznych i krótkich form filmowych oraz serii artystycznych breloków Freak Family. Swoje prace prezentował m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Małej Galerii ZPAF CSW w Warszawie, Galerii FF w Łodzi, a także Centre d’Art Contemporain w Grenoble (1992), Ernst Múzeum w Budapeszcie (1997) oraz podczas Triennale of Painting i Triennale of Print w Osace (1990, 1991), Videobrasil, SESC, Sao Paulo, Brazylia – Detonadores, OPA, Guadalajara, Meksyk (2005), Cité Administrative, Bruxels (2011). Jego najważniejsze ubiegłoroczne realizacje to Totem (Open’er, Gdynia) oraz Relax & Luxus (Artloop, Sopot). Na co dzień jest związany z warszawską galerią LeTo. Mieszka i pracuje na przemian w Polsce i Meksyku.

Gomulicki__0708

Gomulicki_5638

2018-03-14T08:13:46+00:0011 maja 2013|Modny drobiazg|