O tej Wiśniewskiej - ModaiJa

O tej Wiśniewskiej

Strona główna » Blog » O tej Wiśniewskiej

O tej Wiśniewskiej

To historia, prowadzona jak bieg po polu minowym, pozbawiona jednak historycznego zacięcia i chronologicznej konieczności. Jej bohaterką jest Ewa Wiśniewska. Fascynująca od 45 lat aktorka, uczennica Bardiniego i Kreczmara, teatralna wychowanka i sceniczna partnerka Aleksandry Śląskiej, ulubiona aktorka Edwarda Dziewońskiego, jedna z niewielu współczesnych autorytetów aktorskich. To o niej ta opowieść.

Jeżeli bohaterką jest Ewa Wiśniewska, aktorka porównywana do wiosennej burzy, Marylin Monroe i mercedesa, nic nie może być przewidywalne, a wszystko staje się fascynujące. Na tle powojennego życia towarzyskiego i uczuciowego, romansu z filmem i estradą, śmiertelnie poważnej miłości do teatru, opowieść o tym, jak być kochaną, brać życie w swoje ręce, nie oglądać się za siebie i co zrobić, kiedy strzela cię piorun…
Opowieść, zebrana w formie książkowej i wreszcie wydana, miała swoją premierę 13. grudnia w Warszawie. Na spotkaniu autorskim, oprócz autorki i bohaterki książki pojawili się m.in. Anna Popek, Jerzy Iwaszkiewicz, Jerzy Hoffman z żoną Janusz Gajos, Marzena Trybała i Marian Kociniak.

Katarzyna Ostrowska: Ewa, czyli o TEJ Wiśniewskiej
Wydawnictwo Trio, Wydanie: I
Liczba stron: 244, Cena det. 37,00 zł

[nggallery id=482]

2010-12-14T11:46:09+00:00 14 grudnia 2010|Gwiazdy, Kultura|