zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » O dzieciach przy kawie – spotkania dla rodziców

O dzieciach przy kawie – spotkania dla rodziców

25 stycznia, pod hasłem „O dzieciach przy kawie” rusza nowy projekt Fundacji Kidprotect.pl. Co miesiąc w Warszawie odbywać się będą bezpłatne spotkania dla rodziców, podczas których przy filiżance kawy będą mogli dyskutować na temat wychowania dzieci.

Spotkania są częścią programu „Mądrzy Rodzice” realizowanego przez Fundację Kidprotect.pl i Rzecznika Praw Dziecka. W ramach programu przeprowadzone zostały pierwsze ogólnopolskie badania kompetencji rodzicielskich, kampania medialna, odbywają się także szkolenia liderów, którzy będą prowadzili w całej Polsce szkoły dla rodziców według programu przygotowanego przez specjalistów z Fundacji.

Chcemy stworzyć rodzicom przyjazne miejsce, w którym będą mogli swobodnie rozmawiać o swoich problemach związanych z wychowaniem dzieci, skorzystać z wiedzy zaproszonych ekspertów, ale również wspierać się wzajemne, a to bardzo przydaje się zatroskanym rodzicom. – mówi Jakub Śpiewak, pomysłodawca projektu.

Tematy spotkań będą obejmowały różne problemy z zakresu wychowania dzieci. Rodzice dowiedzą się między innymi jak prawidłowo żywić i pielęgnować dzieci, jak poradzić sobie z własnymi i dziecięcymi emocjami, jak uczyć dziecko bezpieczeństwa w sieci, jak interpretować przepisy prawa związane z opieką nad dzieckiem, jak dbać o ich edukację oraz wykorzystywać sport i sztukę w wychowaniu. Na spotkaniach przewidziano obecność gości specjalnych – ekspertów, którzy będą wspomagać rodziców swoją wiedzą i doświadczeniem. Obecność zapowiedzieli między innymi: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, psycholog Dorota Zawadzka „Superniania”, popularna sędzia Anna Maria Wesołowska, inspektor Grzegorz Jach, organizator policyjnej akcji PaT, Irena Koźmińska, prezes Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”, lekarze z Instytutu Matki i Dziecka.

Spotkania będą odbywały się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godzinie 17.00 w „Chwila Da Klub” przy ul. Ogrodowej 31/35 w Warszawie prowadzonym przez Zbigniewa Hołdysa i jego syna Tytusa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 stycznia (wtorek) o godz. 17.00. Wstęp na spotkania jest wolny i bezpłatny. Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w każdym wieku. Organizatorami spotkań z cyklu „O dzieciach przy kawie” są Rzecznik Praw Dziecka oraz Fundacja Kidprotect.pl . Partnerami cyklu są lokal „Chwila Da Klub” oraz Manuel Caffe.

2011-01-22T09:06:13+01:0022 stycznia 2011|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: