Strona główna » Blog » O czym pamiętać pożyczając przez Internet?

O czym pamiętać pożyczając przez Internet?

Pożyczki online sprawdzają się w wielu przypadkach, a dzięki nim można np. skorzystać z wyprzedaży i wymienić swoją garderobę lub też wykorzystać ją do zupełnie innego celu. O czym jednak należy pamiętać, aby szybka pożyczka internetowa rzeczywiście przyniosła korzyści?

Znalezienie właściwej oferty to podstawa

Liczba firm pożyczkowych w naszym kraju rośnie w zawrotnym tempie, a w sieci dostępne są setki ofert pożyczek. To świetna wiadomość, która oznacza, że praktycznie zawsze znajdziesz się przynajmniej kilka ciekawych ofert. Niestety wybór jednej konkretnej może już wywoływać pewne wątpliwości. Rozwiązaniem tej sytuacji może być skorzystanie z Matchbanker, czyli profesjonalnego i stale aktualizowanego rankingu najlepszych ofert pożyczek.

Chcąc skorzystać z tego portalu, należy po prostu wejść na jego stronę internetową, gdzie w prostej i czytelnej formie umieszczona jest lista najlepszych ofert pożyczek. Kiedy zaś wybierze się ofertę, to na tej stronie znajdzie się także bezpośredni link do kalkulatora pożyczkowego danej firmy. Co ważne, Matchbanker udostępnia swój ranking zupełnie za darmo.

Na tym etapie warto także zastanowić się nad typem pożyczki. Na ogół tzw. chwilówka okaże się dobrym rozwiązaniem przy pożyczaniu niskich kwot, podczas gdy pożyczka ratalna jest lepszym wyborem dla pożyczek opiewających na wyższe kwoty.

Pamiętaj o bezpieczeństwie swoich danych osobowych

Bezpieczeństwo danych wrażliwych jest wciąż bagatelizowane, a warto pamiętać, że ich wykradzenie przez hakerów może mieć groźne konsekwencje. Dlatego też wpisując swoje dane osobowe, na stronie Internetowej w jakimkolwiek wniosku pożyczkowym warto sprawdzać, czy strona jest szyfrowana. Można to zrobić bez najmniejszych problemów, wystarczy bowiem sprawdzić, czy po lewej stronie adresu danej strony internetowej jawi się symbol zielonej kłódki. Można także na niego kliknąć, aby uzyskać więcej informacji na temat szyfrowania danej strony.

Informacje we wniosku pożyczkowym trzeba oczywiście jednak wypełnić prawidłowymi danymi, ponieważ w przeciwnym wypadku nie ma się szans na otrzymanie pożyczki.

Pamiętaj, że pożyczkę trzeba spłacić

Pożyczki online są proste, szybkie i wygodne. Skorzystanie z nich może przynieść bardzo wiele korzyści. Należy jednak mieć świadomość, że pożyczkę trzeba będzie spłacić. Zanim więc zaciągniesz pożyczkę, to zastanów się, czy będziesz ją w stanie spłacić w ustalonym terminie.

Koniecznie trzeba także trzymać się dat wpisanych w umowę. Co prawda, pożyczki online są często bardzo atrakcyjnie oprocentowane, a nawet darmowe, jednak brak terminowej spłaty zobowiązania może skutkować koniecznością zapłaty dodatkowych odsetek karnych.

Zanim zaciągniesz pożyczkę, przeczytaj umowę

Wielu ludzi nie czyta umów przed ich zawarciem, co jednak nie jest zbyt rozważnym pomysłem.  Pamiętaj, że wiążące dla obu stron jest to, co zostało w niej zapisane. Dlatego też, zanim zawrzesz pożyczkę, to sprawdź czy wszystkie dane, a w szczególności kwoty i daty się zgadzają.

Umowa powinna być też napisana zrozumiałym językiem. Jeżeli jednak coś jest dla Ciebie nie zrozumiałe, to skontaktuj się z działem obsługi klienta danej firmy pożyczkowej, aby rozwiać swoje wątpliwości.

Wniosek najlepiej wypełnić z prywatnego komputera

Ubiegając się o pożyczkę internetową, najbezpieczniej jest skorzystać z prywatnego komputera i domowego WIFI. Dobrze jest także mieć aktualny system operacyjny na komputerze oraz posiadać zabezpieczenie antywirusowe.

Lepiej jest zaś unikać wypełniania wniosku pożyczkowego na niesprawdzonym sprzęcie i korzystając z publicznej sieci.

2018-07-12T08:32:14+00:0012 lipca 2018|Porady|

Może zainteresuje Cię również: