Strona główna » Blog » Nowoczesne kuchnie in black

Nowoczesne kuchnie in black

Niektórych aranżacja kuchni w kolorze czarnym może przerażać, innych zaś szokować, lecz tak odważna inicjatywa zwłaszcza, gdy zostanie wykonana profesjonalnie może nie jednego pozytywnie zaskoczyć.

Najlepszą powierzchnią, na której czerń zaprezentuje się w całej swej okazałości będzie duża, przestronna kuchnia. Dzięki sporemu metrażowi będzie można wydobyć na światło dzienne wszystkie niewidoczne na pierwszy rzut oka detale. Czarne aranżacje kuchni nie wpływają negatywnie na optykę pomieszczenia. Z uwagi na charakterystykę tego koloru kuchnia powinna, a nawet musi posiadać co najmniej dwa duże okna, które pomogą doświetlić wnętrze naturalnym jasnym światłem. Złe oświetlenie kuchni w czarnej aranżacji spotęguje mroczną i przytłaczającą atmosferę całego wnętrza.

Chcą przygotować stylizacje kuchni w czarnych barwach warto zacząć od mebli w tym kolorze. Tego typu umeblowanie doskonale pasuje do nowoczesnych luksusowych wnętrz. Siła takiej aranżacji opiera się na dużym kontraście zachodzącym między meblami a otoczeniem. Dla przykładu białe wnętrze z czerwonymi wstawkami będzie doskonałym przeciwieństwem dla ciemnych mebli. Oczywiście nie wolno zestawiać ze sobą tych elementów w jednym odcieniu czy kolorze. Aranżacja kuchni w takim wykonaniu nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli zdecydujemy się na meble w ciemnych barwach warto zastanowić się nad rodzajem frontów. Do wyboru mamy fronty kuchenne matowe lub błyszczące.

Te drugie, mimo pięknego wyglądu, mają jednak jedną istotną wadę, a mianowicie trudno jest zadbać o ich czystość. Na tego typu frontach widać wszystkie zacieki, odciski i inne zabrudzenia. Z drugiej strony zdecydowanym plusem takich mebli jest to, że dzięki błyszczącym powierzchniom dobitnie powiększają optycznie wnętrze całej kuchni, przez co staje się ona wizualnie jeszcze większa, niż jest w rzeczywistości. Obecnie na rynku meblowym istnieje spory wybór materiałów, z jakich wykonane są fronty kuchenne. Mogą one być zbudowane z płyty, akrylu, forniru wybarwianego lub czarnego szkła.

Nowoczesne kuchnie aranżowane w ciemnych kolorach nie mogą się obyć bez delikatnych, ale jakże ważnych akcentów i dodatków. Do czarnego koloru świetnie pasują wszelkie srebrne akcenty w postaci na przykład uchwytów do szafek. Można również zamówić w tym odcieniu całe wyposażenie AGD kuchni, wtedy efekt zostanie dodatkowo spotęgowany. Warto również dobrać odpowiednie blaty kuchenne, najlepiej marmurowe. Podniosą one zdecydowanie atrakcyjność kuchni oraz jej prestiż. Poza tym tego typu materiał jest niezwykle ergonomiczny. Jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz bardzo solidny. Trzeba również właściwie dobrać sztuczne oświetlenie kuchni. Ma to ogromny wpływ na efekt końcowy całej aranżacji.

2018-03-14T08:05:19+00:001 lipca 2013|Kuchnia|

Może zainteresuje Cię również: