Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa

Nowe Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa oficjalnie wystartowało

06.06.2014 miało miejsce oficjalne otwarcie nowego Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa. Nasza Strefa, umiejscowiona w przytulnym wnętrzu jednej z mokotowskich kamienic, to połączenie poradni psychologicznej z oferującym szeroki wybór warsztatów centrum wspierającym rozwój osobisty.

Wyróżnikiem Naszej Strefy są wartości, jakimi w swojej pracy kierują się zgromadzeni tu specjaliści: profesjonalizm i etyka. Jak mówi Karolina Rabenda, założycielka Naszej Strefy: „Terapia to dla nas proces umożliwiający lepsze zrozumienie siebie, pomagający przyjąć zmiany zachodzące w życiu oraz pozwalający na doświadczanie i rozumienie własnych emocji i potrzeb. Wierzymy, że każdy potrafi pokonać trudności, czasami trzeba tylko wskazać mu odpowiednią drogę. Naszym zadaniem jest towarzyszenie ludziom w odkrywaniu tej drogi i pomoc w odnajdowaniu potencjału do pokonywania przeszkód, które w jej trakcie nieuchronnie się pojawią. Dążymy do tego, by każdy odnalazł w Naszej Strefie swoją strefę bezpieczeństwa”.

Zespół Naszej Strefy
W skład zespołu Naszej Strefy wchodzą specjaliści z zakresu m.in. psychologii, psychoterapii, seksuologii. Są to osoby doświadczone w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej, interwencji kryzysowej, specjalizujące się w pomaganiu osobom borykającym się z problemami z płodnością oraz rodzinom adopcyjnym i patchworkowym. Centrum współpracuje też z terapeutami integracji sensorycznej, pedagogami oraz logopedami.

Warsztaty
Ekipa Naszej Strefy zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy potrzebuje terapii, by znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów. Stąd bogata oferta warsztatów i innych działań wspierających rozwój osobisty. W Naszej Strefie regularnie odbywają się spotkania, podczas których można rozwijać swoje umiejętności, poznać słabe i mocne strony, uporać się z trudnymi emocjami albo po prostu zrelaksować się i na chwilę oderwać od szarej rzeczywistości. Najbliższy, letni blok warsztatowy – zatytułowany „Zrelaksuj się!” – będzie skoncentrowany na przypomnieniu zapomnianej przez wielu sztuki odpoczynku i regeneracji.
Warsztaty w Naszej Strefie prowadzone są zarówno przez doświadczonych trenerów, psychologów i terapeutów, jak i przez reprezentantów innych dziedzin. Jesienią zajęcia przygotują m.in. Roma Gąsiorowska, Kamila Szczawińska, Przemysław Borkowski, Anna Olga Chmielewska czy kreatywny duet Kurkot Kollectiv.

Otwarcie
Otwarciu Naszej Strefy takeż towarzyszyły warsztaty – z komunikacji bez przemocy, z technik relaksacyjnych, z metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – oraz wernisaż fotografii duetu kreatywnego Kurkot Kollectiv. Wystawa prac, zatytułowana Subliminal Emotions, miała za zadanie uchwycić i utrwalić na zdjęciach emocje, które zwykle przemykają przez ludzkie twarze całkiem niepostrzerzenie. W roli modeli wystąpiły osoby zaprzyjaźnione z Naszą Strefą, z fotografkami oraz znane postaci kultury, m.in Stanisław Tym i bracia Michał i Piotr Żurawscy.

IMG_0076

IMG_0077

IMG_0082

IMG_0103

Podziel się wiadomością:

Polecamy również