Strona główna » Blog » Nowa książka bestsellerowej autorki – wideo

Nowa książka bestsellerowej autorki – wideo

Jodi Picoult jest autorką dziewiętnastu powieści, w tym bestsellerowych „Bez mojej zgody”, „Krucha jak lód”, „W naszym domu”. Jej książki przełożono na 34 języki, zajmują one pierwsze miejsca na listach bestsellerów na całym świecie. Właśnie ukazała się jej najnowsza powieść – „Pół życia” (oryg. „Lone Wolf”).

Luke Warren jest badaczem wilków. Pisze o nich, studiuje ich zachowania, a kiedyś nawet z nimi zamieszkał. Pod wieloma względami są mu bliższe niż własna rodzina, z którą właściwie nie ma kontaktu, odkąd żona go rzuciła, a syn Edward wyjechał.

Niespodziewanie Luke zostaje ciężko ranny w wypadku samochodowym, a wraz z nim siostra Edwarda, Cara. Nagle wszystko się zmienia: Edward musi wrócić do domu, który opuścił przed laty, i razem z siostrą podjąć decyzję co do leczenia ojca. Nie ma łatwych odpowiedzi, za to pojawiają się pytania: jakie tajemnice skrywa przed sobą rodzeństwo? Co stoi za pragnieniem, by pozwolić ojcu umrzeć… lub utrzymać go przy życiu za wszelką cenę? Czego życzyłby sobie sam Luke? I przede wszystkim, na ile zapomnieli to, o czym zawsze pamięta wilk: że członkowie stada potrzebują siebie nawzajem, a przetrwanie czasem idzie w parze z ofiarą?

ZWIASTUN POWIEŚCI

W powieści „Pół życia” Picoult po mistrzowsku zgłębia naturę rodziny: miłość oraz siłę – i cenę, jaką czasem trzeba za nie zapłacić. Mierzy się z problemem moralnym dotyczącym zasad odłączania chorego z uszkodzeniem mózgu od aparatury podtrzymującej życie oraz kwestią przekazywania narządów do przeszczepu. Jednym z patronów książki jest Dawca.pl – założony przez lekarzy, a prowadzony przez studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego serwis propagujący świadome dawstwo narządów.

Data wydania: 06.11.2012
Oprawa: twarda, Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 464, Cena detaliczna: 34,00 zł
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

2018-03-14T08:52:19+00:007 listopada 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: