Notebooki dla estetów - ModaiJa

Notebooki dla estetów

Strona główna » Blog » Notebooki dla estetów

Notebooki dla estetów

Na polski rynek trafiła właśnie nowa seria komputerów przenośnych firmy Samsung – SF. Urządzenia, które zaprojektowano z myślą o użytkownikach wymagających wysokiej wydajności i oryginalnego wzornictwa, dostępne są w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl.

Nowe Samsungi przykuwają uwagę nowoczesnym, eleganckim wzornictwem – warto zwrócić uwagę na przyjemną dla oka, opływową obudowę w kolorze kości słoniowej (stąd nazwa serii – Ivory), wygodną klawiaturę typu chicklet czy touchpad o fakturze szczotkowanej stali. Ale estetyka nie jest tu jedyną zaletą – producent wyjaśnia, że obudowa i klawiatura zostały zaprojektowane tak, by były odporne na uszkodzenia i zabrudzenie, a dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów udało się utrzymać niską wagę komputera.

Na serię Samsung SF składa się kilka modeli, różniących się przede wszystkim wielkością ekranu oraz procesorami – dostępne są wersje 13,3″ (SF 310) oraz 15,6″ (SF 510), wyposażone w procesory Intel Core i3 oraz i5.

Istotną zaletą notebooków z serii Samsung SF jest to, że wykorzystano w nich po dwie karty graficzne – Intela oraz Nvidii. Urządzenia obsługują rewelacyjną technologię Optimus firmy Nvidia, dzięki temu komputer automatycznie wybiera, która karta ma być aktywna w danym momencie. W ten sposób udało się osiągnąć idealny kompromis między wydajnością, a długim czasem pracy na bateriach. Podczas normalnej pracy wykorzystywana jest energooszczędna karta Intela, ale gdy uruchomiona zostanie np. gra, automatycznie zostanie włączona znacznie wydajniejsza karta graficzna firmy Nvidia.

Oprócz nowości z serii SF, w ofercie Vobis pojawił się również netbook NF210. Urządzenie wyposażone jest w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550, 1 GB pamięci RAM, zintegrowany układ graficzny firmy Intel oraz dysk twardy o pojemności 250 GB. Całość zamknięta jest w eleganckiej obudowie – bardzo podobnej do tej zastosowanej w modelach z serii SF.
We wszystkich nowych modelach projektanci z Samsunga duży nacisk położyli na długą pracę na bateriach – w komputerach zastosowano akumulatory o dużej pojemności, dzięki czemu nowości mogą pracować wiele godzin bez potrzeby doładowywania (w przypadku modelu SF310 czas pracy sięga 7,5 h). Co więcej, pełne naładowanie baterii trwa zaledwie 2-3 godziny.

Start w pięć sekund
Ciekawostką jest również technologia Fast Start (dzięki której urządzenie jest gotowe do pracy w kilka sekund po wciśnięciu włącznika) oraz przycisk umożliwiający natychmiastowe połączenie się z siecią bezprzewodową. Podczas podróży przyda się z kolei funkcja USB Sleep & Charge, pozwalająca użytkownikowi na wykorzystanie wyłączonego komputera do ładowania urządzeń zasilanych z portu USB (np. telefonów komórkowych czy przenośnych odtwarzaczy multimedialnych).
Notebooki z serii Samsung SF dostępne są obecnie wyłącznie w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl.

[nggallery id=265]

2011-11-11T13:45:05+00:00 20 października 2010|Modny drobiazg|