Jak nosić buty na szpilkach, żeby stopy nie bolały?

Strona główna » Blog » Jak nosić buty na szpilkach, żeby stopy nie bolały?

Jak nosić buty na szpilkach, żeby stopy nie bolały?

Wysokie obcasy to nieodłącznym elementem kobiecej garderoby. Każda z pań ma przynajmniej jedną parę szpilek i – nawet jeśli nie chodzi w nich na co dzień – zakłada je na specjalne okazje. Po całej nocy chodzenia na wysokich obcasach, można odczuwać ból i dyskomfort, ale da się go zmniejszyć, stosując się do kilku prostych zasad.

Materiał butów na wysokim obcasie

Obuwie, zwłaszcza szpilki damskie, wykonane ze sztucznych materiałów spowoduje, że stopa natychmiast się spoci i pojawią się na niej bolesne odciski i otarcia. Aby temu zapobiec, warto wybierać buty z naturalnej i oddychającej skóry. Dobierając buty, należy zwrócić szczególną uwagę na obcas. Jeżeli będzie stabilny i solidny, wtedy odciąży palce u stóp.

Rozmiar wysokich butów

Odpowiedni rozmiar butów na wysokim obcasie to podstawowa zasada, by czuć się dobrze w obuwiu przez cały wieczór. Zakładając nowe szpilki, należy zwrócić uwagę, czy można w nich poruszać palcami. Zakupy najlepiej planować po południu lub wieczorem. Po całym dniu pracy stopa minimalnie może się rozszerzyć i spuchnąć, a buty kupione rano mogą okazać się za ciasne i niewygodne.

Nowe buty

Wyjście w nowych butach na wesele czy inną całonocną imprezę jest dość ryzykowne. Nawet z pozoru najbardziej wygodne szpilki mogą pozostawić na nogach przykre niespodzianki, jak odciski i zaczerwienienia. Aby temu zapobiec, wystarczy buty „rozchodzić”, np. zakładając wieczorem w domu, w czasie codziennej krzątaniny w kuchni.

Żelowe wkładki do butów

Wkładki pod palce lub piętę to miękkie poduszeczki, które zwiększają komfort i wygodę noszenia butów na wysokim obcasie. Zrobione są najczęściej z materiału żelowego. Są samoprzylepne i skutecznie zapobiegają przesuwaniu się stopy w bucie. Wkładki wykonane są z bezbarwnego materiału, dlatego można je nosić do odkrytego obuwia.

Jak chodzić w szpilkach?

Technika chodzenia na wysokim obcasie również wpływa na komfort użytkowania szpilek. Tutaj, istotną rolę odgrywają mięśnie brzucha, które powinny stabilizować całą sylwetkę. Chodząc na obcasach należy mieć wyprostowany kręgosłup, napięty brzuch i głowę lekko uniesioną do góry. Palce u stóp powinny minimalnie szybciej dotknąć podłoża od pięty.

Pielęgnacja stóp

Niezależnie od wysokości obcasów na których się chodzi odpowiednia pielęgnacja stóp powinna być nawykiem. Po długiej nocy można sobie zrobić relaksacyjną kąpiel w olejkach eterycznych, np. lawendowym, migdałowym czy waniliowym. Warto również poprosić partnera o odprężający masaż stóp.

2018-03-14T03:33:29+00:00 27 czerwca 2017|Porady|