Strona główna » Blog » Nominacje do Złotych Globów 2011 dla Julianny Margulies i Davida Duchovnego

Nominacje do Złotych Globów 2011 dla Julianny Margulies i Davida Duchovnego

Wśród tegorocznych kandydatów do jednej z najważniejszych nagród w  świecie filmowym – Złotych Globów – znaleźli się aktorzy znani z seriali emitowanych na Universal Channel: Julianna Margulies i David Duchovny.

Julianna Margulies otrzymała nominację w kategorii najlepsza aktorka dramatyczna za rolę Alicii Fllorick w serialu „Żona idealna”, natomiast David Duchovny, czyli Hank Moody z „Californiaction”, jest kandydatem do Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor komediowy. Margulies i Duchovnego już wkrótce zobaczymy na antenie Universal Channel w najnowszych sezonach tych popularnych seriali.

Margulies jest zdobywczynią nagrody Emmy w 1995 za rolę Carol w „Ostrym dyżurze” oraz Emmy (2011), Złotego Globu (2009) oraz Screen Actors Guild (2011) za rolę Alicii Florrick w „Żonie idealnej”. Podobno producenci serialu „Ostry dyżur” oferowali aktorce aż 27 mln dolarów za powrót na plan. Margulies jednak zrezygnowała z tej intratnej propozycji na rzecz pracy w teatrze. Czas pokazał, że nowe, podjęte przez nią wyzwania, zaowocowały ogromnym sukcesem. W serialu „Żona idealna” Julianna Margulies wciela się w rolę żony i matki, która z odwagą bierze na siebie pełną odpowiedzialność za swoją rodzinę i wraca do pracy, po tym jak jej mąż (Chris Noth), zamieszany w głośny skandal seksualny oraz polityczną aferę korupcyjną, trafia do więzienia. Zmysłowa Alicia walczy o swoje szczęście, podążając drogą kariery, która przynosi jej ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia.

David Duchovny ma na swoim koncie Satellite Award (1996) i Złoty Glob (1997) za rolę agenta Muldera w „Archiwum X”, Złoty Glob (2008) za rolę Moody’ego w „Californication” i ponad dwadzieścia nominacji do najbardziej prestiżowych nagród w świecie filmu.

David Duchovny rolą w „Californication” diametralnie zmienił swój wizerunek. Widzowie, nie kojarzą go już tylko z postacią agenta Foxa Muldera z „Archiwum X”, ale przede wszystkim z ironicznym, sarkastycznym żigolakiem i wypalonym pisarzem Hankiem Moodym. Kobiety kochają Duchovnego za urok osobisty, bezpretensjonalność oraz za to, że jest niesamowicie przystojny. Czy jego atuty przekonają także członków kapituły Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej? Przekonamy się już 15 stycznia podczas ceremonii wręczenia statuetek w Los Angeles.

Złote Globy to obok Oscarów najważniejsze i najbardziej cenione nagrody amerykańskiego przemysłu filmowego, a wyróżnieni tą prestiżową nagrodą mają poważne szanse na zdobycie Oscara.

Trzeci sezon serialu „Żona idealna“ od 11 stycznia o godzinie 22:00
Czwarty sezon „Californication” od marca tylko na Universal Channel.

2018-03-14T10:13:22+00:0020 grudnia 2011|Gwiazdy|

Może zainteresuje Cię również: