zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Nokia prezentuje nowości podczas Nokia Connection

Nokia prezentuje nowości podczas Nokia Connection

  • Trzy nowe telefony komórkowe Series 40 z zaawansowaną przeglądarką i mapami
  • Udostępnienie systemu Symbian Anna już od lipca
  • Nawet do 10 nowych smartfonów z systemem Symbian w ciągu najbliższego roku
  • Nowy smartfon Nokia N9
  • Dalsze wsparcie technologii Qt w ramach strategii „następnego miliarda”

Podczas imprezy transmitowanej na całym świecie za pośrednictwem Internetu, Stephen Elop, CEO firmy Nokia, zaprezentował dziś postępy w realizacji przedstawionej w tym roku, nowej strategii firmy. Nokia pokazała konkretne działania prorozwojowe, które zapewniają jej pozycję lidera w sektorach od smartfonów po telefony komórkowe, od usług po wygląd interfejsu użytkownika, a także od lepszych funkcji urządzeń po narzędzia dla twórców aplikacji.

Na początku roku przedstawiliśmy wszechstronną strategię zmiany kursu — powiedział Stephen Elop, prezes i CEO firmy Nokia. Podstawą naszej strategii jest innowacyjność, a dziś pokazaliśmy jak wygląda nowe tempo innowacyjności w firmie Nokia. To początek nowej ery dla naszej firmy.

Nokia zaprezentowała trzy nowe telefony komórkowe w przystępnej cenie — Nokia C2-02, Nokia C2-03 i Nokia C2-06. Występują one w wariantach obsługujących jedną i dwie karty SIM. Wszystkie zawierają nowe i zaawansowane wersje przeglądarki internetowej oraz map dla użytkowników telefonów z oprogramowaniem Series 40, a także ekrany dotykowe lub klawiatury (Touch&Type).

Firma Nokia potwierdziła także swoje wsparcie dla systemu Symbian. W lipcu rozpoczną się dostawy modeli Nokia N8, E7, C7 i C6-01 z nową wersją oprogramowania Symbian Anna, zawierającą liczne udoskonalenia. Pod koniec sierpnia dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń będą mogli także pobrać aktualizację Symbian Anna. W ciągu najbliższego roku Nokia planuje wprowadzić na rynek do 10 nowych smartfonów z oprogramowaniem Symbian.

Nokia zaprezentowała także swój najnowszy smartfon: Nokia N9. Jest to urządzenie, którego wyświetlacz zajmuje całość wierzchniej części obudowy, posiada trzy ekrany główne oraz nowy interfejs użytkownika, w którym nawigacja pomiędzy aplikacjami odbywa się poprzez przesunięcie palcem po ekranie (swipe). Obudowa telefonu Nokia N9 jest wykonana z poliwęglanu, który zapewnia doskonałe działanie anteny, a tym samym lepszy zasięg, lepszą jakość głosu i mniej zerwanych połączeń. Ten przełomowy smartfon można też łatwo powiązać z akcesoriami i udostępniać pliki przy użyciu łączności NFC. Smartfon Nokia N9 będzie inspiracją do innowacyjnych rozwiązań dla konsumentów oraz jeszcze bardziej zaawansowanych aplikacji na platformie Qt.

[nggallery id=1340]

 

2018-03-14T11:03:50+01:0021 czerwca 2011|Modny drobiazg|

Może zainteresuje Cię również: