zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » NOC MUZEÓW w Zachęcie

NOC MUZEÓW w Zachęcie

ZAwiadamiamy, że podczas tegorocznej Nocy Muzeów odwiedziło nas 6,5 tysiąca osób!

Nocni Goście mogli obejrzeć wystawę Emotikon. Robert Rumas & Piotr Wyrzykowski, która na ten jeden wieczór wymknęła się także poza mury galerii. Specjalnie na tę okazję Piotr Wyrzykowski przygotował Emotikon – index emocji i zachowań – multimedialna projekcję na fasadzie Zachęty.

Tradycyjnie już towarzyszyły nam elektroniczne brzmienia. W holu galerii zagrała WEF Laptop Orkiestra. Grupa 12 artystów nieprzerwanie tworzyła na żywo muzykę z kilkunastu laptopów jednocześnie. Dźwiękom wtórowały generowane przez komputery obrazy.

W sali warsztatowej zorganizowaliśmy przestrzeń relaksu – chillout z Małachowskim. Można było przysiąść na miękkich pufach i zobaczyć, jak wyglądałby plac Małachowskiego gdyby… był placem miejskim a nie parkingiem.

Wspólnie z Vienna Tourist Board ogłosiliśmy także konkurs z losowaniem pięciu dwuosobowych wycieczek do Wiednia w ramach wiedeńskiej Nocy Muzeów przypadającej w październiku.

A pozostając w kilmacie wycieczkowym, w tym roku zapraszaliśmy także do Paryża! Podczas tamtejszej Nocy Muzeów, w ogrodach Muzeum Rodina, prezentowaliśmy pracę z naszej kolekcji – instalację Katarzyny Kozyry, Święto wiosny.

Dziękujemy za noce odwiedziny! ZAchęcamy też w odsłonie dziennej!

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

[nggallery id=2772]

2012-05-20T11:43:40+01:0020 maja 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: